Якщо врожай не тішить: 3 ефективних методи повернути ґрунту родючість
Навіть запущену ділянку можна повернути до життя!
Від родючості ґрунту безпосередньо залежить, який урожай вдасться зібрати у новому сезоні. Можна навіть не налаштовуватися на хороший результат, якщо ґрунт на городі бідний і в ньому мало поживних елементів…
Саме тому досвідчені городники наприкінці дачного сезону ЗАВЖДИ приділяють належну увагу підготовці ґрунту до наступної весни. Вони добре знають, що земля має відпочити, відновитися і набратися сил.
Допомогти їй у цьому можна трьома способами
Сівозміна
При обробітку ґрунту важливо дотримуватися простих правил сівозміни. Треба знати, що рослини не висаджують на одному й тому ж місці кілька років поспіль.
Також враховується, які культури після яких можна висаджувати на наступний рік: однакові чи схожі рослини витягують з ґрунту ті ж самі елементи, тому в землі порушується баланс. Звісно ж, нічого доброго з цього не вийде…
Сидерати
Такі культури зазвичай висівають на бідних ґрунтах, а потім косять і закладають у землю. У такий спосіб вона збагачується поживними елементами.
Сидератів насправді дуже багато, тому можна вибрати ті, які підходять для саме для вашої ділянки, залежно від складу ґрунту. Це дозволить виправити ситуацію у потрібну сторону.
Органіка
Щоб підвищити родючість, дачники вносять у ґрунт органіку, яка містить велику кількість корисних для культур речовин.
До таких добрив відносяться:
- гній
- перегній
- компост
- торф
В основному підживлення вносять під осіннє або весняне перекопування, а їх кількість залежить від стану вашої ділянки: якщо ви дуже давно не удобрювали ґрунт, то закладати треба більше, якщо ж для вас це звична практика – то зовсім трохи, «для галочки».
Радіо Трек: НОВИНИ