Тероборона: скільки батальйонів є на Рівненщині та що з місцями дислокації
І які права мають резервісти
П’ять батальйонів територіальної оборони, одна бригада, а також регіональне управління командування ОК «Захід», яке керуватиме іншими західними областями, є на Рівненщині.
На сьогодні в області вже визначили усі місця дислокації територіальної оборони, проблем із цим немає, розповів голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.
Зауважимо, що у мирний час штат тероборони України становить 10 000 людей. Це професійні військові, які укладають контракт зі Збройними силами України.
У випадку надзвичайної ситуації кількість військовиків збільшать до 130 000. До їх складу увійдуть цивільні особи, що уклали контракти із ЗСУ.
Усі військовики бригад тероборони мають грошове, медичне забезпечення, а також право на відпочинок у санаторіях. До речі, резервісти, які проходять річну програму військової підготовки, прирівнюються до військовиків і мають такі ж права. Також в кінці року вони отримують премії, розповів командир бригади територіальної оборони Рівненщини Олександр Цись.
На який термін укладають контракт із резервістами територіальної оборони
Контракт можна украсти на термін від 1 до 10 років. Все залежить від бажання самого резервіста. Військовики також можуть піти на службу за контрактом на термін від 1 до 10 років, а ті, що укладають контракт вперше – від 3 до 5, – пояснив Олександр Цись.
Якщо військовик укладає контракт на службу в резерві та впродовж року проходить відповідну підготовку, то отримує рік вислуги.
Якщо він займає сержантську чи офіцерську посаду маючи лейтенанта чи капітана, то в порядку проходження військової служби зможе отримати чергове військове звання, – розповів Олександр Цись.
Радіо Трек: НОВИНИ