Створено батарейку, яка працює від тепла людського тіла
Особливо ефективно вона працюватиме під час пробіжки чи ходьби
Американським вченим з дослідницького центру ASSIST Північної Кароліни вдалося створити джерело живлення, яке може працювати від тепла тіла людини – за рахунок термоелектричних матеріалів, які вміють перетворювати коливання температури в електрику (поверхня людської шкіри тепліша за повітря і її температура постійно трохи змінюється). Вчені працюють над гнучкими термоелектричними генераторами (TEG), а один із прототипів таких батарейок нещодавно підсадили на шкіру людини, пише ecotown.com.ua.
Батарейка виглядає як маленький гнучкий стікер площею близько 7 кв. см. Якщо прилад причепити на шкіру, він здатен виробляти 40-50 мквт на кв. см. Кількість енергії залежить від різниці температури між поверхнею шкіри і повітрям. Зазначені 40-50 мквт/кв.см виходять, якщо різниця складає всього три градуси за Цельсієм. Якщо ж додати в систему, наприклад, вітер або протяг (під час ходьби або пробіжки), то генератор працюватиме значно ефективніше, виробляючи приблизно втричі більше енергії.
Поки що такої батарейки не вистачить для роботи смартфона, але для пристроїв з низькопродуктивними процесором і сенсорами її буде достатньо. Зокрема, від такого джерела живлення могли б працювати акселерометр, монітор електрокардіограми, температурні датчики, датчики тиску або гідратації.
Вчені також працюють над стандартом Bluetooth, який вимагав би зовсім небагато енергії для роботи.
Радіо Трек: НОВИНИ