Створено батарейку, яка працює від тепла людського тіла

Особливо ефективно вона працюватиме під час пробіжки чи ходьби

Американським вченим з дослідницького центру ASSIST Північної Кароліни вдалося створити джерело живлення, яке може працювати від тепла тіла людини – за рахунок термоелектричних матеріалів, які вміють перетворювати коливання температури в електрику (поверхня людської шкіри тепліша за повітря і її температура постійно трохи змінюється). Вчені працюють над гнучкими термоелектричними генераторами (TEG), а один із прототипів таких батарейок нещодавно підсадили на шкіру людини, пише ecotown.com.ua.

Батарейка виглядає як маленький гнучкий стікер площею близько 7 кв. см. Якщо прилад причепити на шкіру, він здатен виробляти 40-50 мквт на кв. см. Кількість енергії залежить від різниці температури між поверхнею шкіри і повітрям. Зазначені 40-50 мквт/кв.см виходять, якщо різниця складає всього три градуси за Цельсієм. Якщо ж додати в систему, наприклад, вітер або протяг (під час ходьби або пробіжки), то генератор працюватиме значно ефективніше, виробляючи приблизно втричі більше енергії.

Поки що такої батарейки не вистачить для роботи смартфона, але для пристроїв з низькопродуктивними процесором і сенсорами її буде достатньо. Зокрема, від такого джерела живлення могли б працювати акселерометр, монітор електрокардіограми, температурні датчики, датчики тиску або гідратації.

Вчені також працюють над стандартом Bluetooth, який вимагав би зовсім небагато енергії для роботи.

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Знайдено цуцика

  На території Метро знайдено цуценя рудого окрасу з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати:          

Більше оголошень