Соцмережі шкодять психіці: дослідження

Поради для зменшення шкоди

Проведення у соцмережах понад 5 годин на добу може завдати шкоди здоров’ю. Зокрема, можуть виникнути

проблеми зі сном, депресія та навіть втрата пам’яті.

 

Такі висновки в результаті дослідження зробили вчені з університету Глазго у Шотландї. А дослідники з університету Суонсі у Великобританії з'ясували, що

чим більше часу протягом дня людина користується Facebook, тим стає менш задоволеною власним життям.

Причина цього - хизування користувачів у мережі власними досягненнями, не інформуючи про зусилля для їх здобуття.

У частини користувачів це формує викривлену реальність, невпевненість у власних силах та навіть заздрість, що може призводити до депресивних станів.

 

Як зменшити негативний вплив соцмереж на психіку?

Молодша професорка психології Джорджтаунського університету (Вашингтон, США) Єлена Кецмановіч порадила, як зменшити шкоду від соцмереж

1) Обмежте час і місце використання соцмереж. 

Під час приймання їжі, ігор з дітьми, спілкування з партнером, друзями, під час роботи, перед сном відмовтеся від використання гаджетів.

2) Влаштовуйте дні без соцмереж.

Лише 5 днів без соцмереж, за твердженнями науковців, суттєво зменшать рівень стресу і підвищать задоволеність життям. Якщо такі великі терміни вам не під силу, обмежте час використання соцмереж протягом дня, приміром, до 10 хвилин. Це теж вплине позитивно на психіку.  

3) Поспостерігайте за своїми діями у соцмережі і своїм самопочуттям при цьому.

Науковці помітили, що пасивні користувачі соцмереж, які лише переглядають і читають чужі публікації, зазвичай, почуваються гірше за тих, хто активно публікує повідомлення і коментарі. При активності зосередьте своє спілкування на тих, кого знаєте в реальному житті.

4) Запитуйте себе: для чого вам перебування в соцмережах.

Дехто у мережі шукає спосіб уникнути серйозних думок і вирішення проблем у власному житті. Приміром, ви щоразу заходите в Instagram, коли отримуєте складне завдання на роботі. То сміливо і чесно спитайте себе, чому це робите. 

5) Відписуйтеся від непотрібних пабліків і незнайомців.

Блокуйте подразливий, образливий, нецікавий для вас контент, чи відписуйтеся від нього. Ваш психоемоційний стан відразу поліпшиться. 

Джерело: hubz.ua

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook