Ситуація з пальним на АЗС покращилася, але чи буде бензин цього літа?
Експерт розповів про нюанси
Щодня в Україні зростає ціна на газ, бензин та дизель, а черги за пальним не меншають. Тож сподіватися на появу надлишків пального не варто.
Пов’язано це з тим, що постачання пального в Україну відбувається нерівномірно, розповів глава «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн:
По газу імпорт вже перевищив очікування, по дизпаливу ринок поступово виходить на прогнозні показники, по бензину все ще не дотягує 20-25%.
Кількість постачальників дизельного палива за трохи більше ніж два тижні червня зросла до сотні (в 1,5 раза), автогазу — 45 (на 30%), бензину до 27.
Попри збільшення кількості постачальників, прогнозувати поліпшення ситуації рано. Адже разом зі збільшенням постачання зростає і кількість споживання. Пік споживання очікується у серпні-вересні.
Проблеми з пальним пов’язують не лише з поверненням людей та активізації бізнесу, а й проблемами з придбанням пального в Європі.
Частина імпортерів намагаються нажитися на постачанні — підняли ціни постачальники, перевізники, судновласники, з’явилися аферисти.
Сергій Куюн розповів, що місцеві банки не фінансують прямі контракти щодо постачання палива в Україну і не хочуть розглядати договори для постачання до сусідніх з Україною країн.
Різкого сплеску кількості пального чекати не варто – кожен бензовоз дістається з серйозними зусиллями.
Найважливіше зараз — створити резерв на кінець літа, початок осені та забезпечити потребу країни в пальному.
Джерело: Телеграф
Радіо Трек: НОВИНИ