Школярі не повинні прибирати школу й територію біля неї – офіс омбудсмена
Попередження для охочих залучити учнів до прибирання листя біля шкіл
Застереження від використання дитячої праці під час уроків опублікував офіс освітнього омбудсмена Сергія Горбачова. За його словами у соцмережах з’являються повідомлення про заготівлю овочів чи фруктів, носіння важких предметів або й прибирання парків учнями під час уроків.
Нагадую керівникам закладів освіти, педагогічним працівникам та всім управлінцям, що, відповідно до Закону «Про освіту», здобувачі освіти мають право на:
- безпечні та нешкідливі умови навчання та утримання;
- захист під час освітнього процесу від приниження честі та гідності,
- захист від будь-яких форм насильства та експлуатації
- захист від булінгу (цькування), що завдають шкоди здоров’ю здобувача освіти.
І саме керівник зобов’язаний забезпечувати створення у закладі освіти безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та боулінгу.
У школі діти повинні здобувати знання, а не перетворюватися на робочий ресурс вчителя, директора, міста або селища, - йдеться на сайті омбудсмена.
Варто також розрізняти примусову працю та добровільне волонтерство. Діти можуть добровільно допомогти, але це має відбуватися лише в позаурочний час.
САНІТАРНИЙ РЕГЛАМЕНТ ЗАБОРОНЯЄ ПРИБИРАТИ ШКІЛЬНУ ДІЛЯНКУ
Санітарний регламент для шкіл, який набув чинності з 1 січня 2021 року, змінив навіть правила прибирання учнями школи.
Раніше учні 2-4 класів могли брати участь у прибиранні території школи, а учні 5-12 класів – у генеральному та щодобовому поточному прибиранні ділянки (підмітати, очищувати від снігу, саджати дерева).
Новий регламент не дозволяє такі прибирання, а лише створює правило, що учні повинні тримати власне робоче місце в чистоті, прибирати за собою сміття.
Робота із самообслуговування має проводитися за участю педагогічних та/або медичних працівників і не перевищувати 1 годину на тиждень.
Також учням 5-11(12) класів дозволяється поливати рослини та робити вологе прибирання без мийних і дезінфекційних засобів поверхонь навчальних приміщень (крім вікон та підлоги).
Учням забороняється виконувати небезпечні для їхнього життя та здоров’я роботи, зокрема, ті, через які вони можуть заразитися інфекційними хворобами.
Радіо Трек: НОВИНИ