Щось не так: чому гниють і відпадають зав’язі кабачків?
Розповідаємо, що ви робите неправильно
Причин у загибелі зав'язей може бути декілька.
Вершинна гниль. Вона, виявляється, буває не лише у помідорів, а й у кабачків. Хворі плоди треба зірвати і видалити з грядки, а рослини поливати теплою водою. Дуже корисно підгодувати кальцієвою селітрою по листу (20 г на 10 л води).
Так, дозування лякає, але не варто боятися — препарат не зашкодить ні листю, ні плодам
Буває і так, що причиною загнивання зав'язей стає надлишок вологи у ґрунті. Таке буває, якщо поливати дуже часто і не давати землі просихати.
Кабачки — усе-таки не огірки, і невелика посуха їм аж ніяк не зашкодить.
Якщо на зав'язях помітили білі плями, то це симптом ураження борошнистою росою. Від неї рослини можна обробити «Тіовітом Джет» або ж колоїдною сіркою.
Але будьте обережні: якщо на дворі більш як +30°, то ці препарати можуть викликати опіки листя.
Зауважте, що інші препарати використовувати вже не можна, бо у них термін очікування 20-30 днів.
Корисно буде і видалити деяке листя, щоб поліпшити провітрюваність кущів. Зазвичай видаляють нижнє листя.
Опадання і загнивання зав'язей буває, коли рослинам не вистачає фосфору, азоту, бору або молібдену. Тобто, є де розгулятися комплексним добривам, що містять мікроелементи — їх повно в продажу, але коштують вони теж чимало.
Стане в нагоді трохи деревної золи – якщо не хочете викидати багацько грошей на вітер.
Дуже неприємні явища на кабачках можна спостерігати й коли не дотримуються сівозміни. Тобто садять кабачки після кабачків, огірків, гарбузів, кавунів і динь. Так робити не можна. Після цих культур їх можна садити лише через 4-6 років!
Буває, що в кабачків надто загущені посадки. Норма – близько 1 м між рослинами, адже вони дуже швидко розростаються. Якщо хочете заощадити площу — шукайте кущові сорти. Вони компактніші, але і їм треба залишити не менше 50 см.
Джерело: Ukr.Media
Радіо Трек: НОВИНИ