Що потрібно зробити з холодильником, щоб він не зламався під час відключень: інструкція
Є три різні варіанти
Через пошкодження росіянами енергооб’єктів по всій Україні все частіше діють аварійні відключення світла, а напруга в мережі часто буває нестабільною. Такі стрибки можуть пошкодити електроприлади та навіть спричинити коротке замикання.
У таких умовах важливо знати, що робити з холодильником у разі відключення електрики, щоб техніка не зіпсувалася. Є три способи захистити холодильник від перепадів напруги.
Реле напруги
Найпростіший і фінансово доступний - це реле напруги. Цей прилад підключається до розетки і в момент великих перепадів напруги знеструмлює техніку. Він підійде для тих споживачів, у кого перепади в мережі бувають рідкісними. Вартість реле коливається від 500 до 1500 гривень, що порівняно з ремонтом згорілого компресора зовсім недорого.
Стабілізатор напруги
Якщо перепади потужності бувають часто і мережі у вашому домі зношені, то краще вибрати стабілізатор напруги. Він не відключає техніку при перепадах, а коригує потужність струму до значення 220 В. Так при частих скачках ви не залишитеся з вимкненим холодильником. Вартість стабілізатора трохи вища, ніж реле, і стартує від 2 тисяч гривень.
Джерело безперебійного живлення
Найнадійніший і найкомфортніший спосіб, як захистити холодильник від стрибка напруги - це підключити джерело безперебійного живлення. У разі проблем із напругою безперебійник переводить холодильник на живлення від акумулятора. Цей пристрій розв'язує одразу дві проблеми - стрибки напруги і тривалі вимкнення світла. Він забезпечує безперервну роботу холодильника. Ціни на безперебійники починаються від 15 тисяч гривень.
Джерело: unian
Радіо Трек: НОВИНИ