Робота за кордоном: Німеччина хоче переманити українських заробітчан
На яку роботу кличуть
Працювати у Німеччині хочуть понад 60% українських заробітчан, повідомив президент Всеукраїнської асоціації компаній із міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.
Однак отримати роботу в цій країні не так просто.
Раніше у Німеччині контракти укладали лише з кваліфікованими фахівцями. Втім, нині через брак кадрів країна починає спрощувати умови та вже найближчим часом хоче дозволити українцям офіційно приїжджати на сезонні роботи в сільському господарстві.
Для українців там є 5 найпопулярніших вакансій:
- доглядальниці;
- плиточники;
- сантехніки;
- електрики;
- пакувальники.
Щоб отримати в Німеччині роботу, потрібно підтвердити свою кваліфікацію відповідним дипломом. Наприклад, із дипломом інженера-електрика можна працювати електромонтером, але пекарем – вже не можна. Крім того, диплом має бути визнано німецькою стороною.
Український фахівець, який має диплом про повну загальну середню або вищу освіту, повинен довести, що його спеціальність збігається з такою ж німецькою, – пояснив Василь Воскобойник. – Для цього в багатьох випадках потрібно доучуватися і складати додаткові іспити. Це складно, і зробити це можуть далеко не всі українці.
Крім того, аби влаштувати на роботу в Німеччину, потрібно знати їхню мову. І це правило діє навіть для робітничих професій. До того ж для багатьох напрямів знання потрібно підтвердити відповідним сертифікатом, розповіла кураторка проєкту «Обізнаний та готовий до Німеччини» МБФ «Карітас України» Ірина Маєвська:
Залежно від професії, є різні вимоги до рівня знання мови, наприклад, для робітничих професій – B1-B2, а для таких, як лікар, вчитель, викладач, – С1-С2.
Якщо людина влаштовується лікарем, окрім загального знання мови, що підтверджено сертифікатом, вона повинна ще підтвердити знання німецької мови у сфері медицини. Для вчителя в багатьох федеративних землях, окрім державної, потрібно знати ще дві іноземні мови.
Однак є й такі професії, де не потрібно підтвердження знання мови, але мати мінімальні знання таки важливо.
Нині у сільському господарстві Німеччини не вистачає близько 300 тис. робітників.
Необхідні працівники на збір і сортування спаржі, збір ягід і фруктів, на гарбузові ферми. Тож дозволити українцям приїжджати на сезонні роботи країна планує вже з 1 квітня.
За останніми підрахунками Німецького статистичного відомства, в Німеччині офіційно працюють приблизно 43 тисячі українців зі 138 тисяч, які загалом там проживають. Ймовірно, решта працюють нелегально.
Німеччина приваблює українців високими зарплатами. До прикладу, за таку ж польову роботу, як у Польщі, там можна отримати удвічі більше. Втім, і ціни там вдвічі вищі, ніж в Україні:
- Хліб – 15,9 грн;
- Свинина – 267,1 грн/кг;
- Гречка – 100,6 грн/кг.
Джерело: Obozrevatel
Наші новини у Telegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ