Рівняни купують електрообігрівачі, а чи витримають мережі додаткове навантаження?
Та як дізнатися, прилади якої потужності можна встановлювати у квартирі
Рівняни в очікуванні холодної зими кинулися купувати електрообігрівачі. Зважаючи на попередження уряду про складну зиму й зниження граничних температур у квартирах, люди прагнуть заздалегідь подбати про тепло у квартирах.
Втім, перед встановленням електрообігрівачів слід поцікавитися дозволеною потужність приладів, які можна використовувати вдома, аби не залишити без світла ще й сусідів.
Дізнатися, яка потужність встановлена проєктною документацією можна у паспорті точки розподілу електричної енергії або договорі, пояснює речниця Рівнеобленерго Алла Ліхачова.
Згідно з вимогами чинного законодавства, обленерго зобов’язане забезпечити кожне домогосподарство в індивідуальному будинку потужністю на рівні 5 кВт. Якщо споживач живе в багатоквартирному будинку й користується газовою плитою ‒ на рівні 3 кВт. У разі використання електроплит ‒ 8 кВт.
Виходячи з цих цифр стає зрозуміло, що споживачі повинні використовувати електроприлади раціонально, щоб не перевантажувати мережу: не вмикати одночасно обігрівач, бойлер, чайник, пральну машину, електродуховку та мікрохвильовку.
Власне йдеться не тільки про уникнення перевантажень електромережі й запобігання аварійних відключень, йдеться про безпеку. Адже замикання може викликати й пожежу.
У «Рівнеобленерго» запевняють, що проводять ремонтні компанії й готують мережі до зими, але відповідають вони тільки за зовнішні мережі.
Мешканцям багатоповерхівок фахівці компанії радять завчасно поцікавитися у своїх ОСББ чи управлінських компаній коли востаннє проводили обслуговування електромереж в середині будинку.
Радіо Трек: НОВИНИ