РАЕС встановить нове обладнання для покращення утилізації шламу
Тонну шламу там можна придбати усього за 6 гривень
Рівненська АЕС отримала нове обладнання, яке дозволить покращити процес утилізації вапняного шламу. Його встановлять після завершення монтажно-будівельних робіт в будівлі лінії зневоднення шламу, що розташована на території споруд очищення доданої води хімічного цеху РАЕС.
Для виробничої діяльності Рівненської АЕС використовується вода річки Стир, при освітленні якої утворюється вапняний шлам, який ефективно використовується як меліорант для поліських кислих ґрунтів, а також як компонент для виготовлення будівельних матеріалів. Спеціалісти РАЕС, аби мати можливість складати шлам та подальшого використання, виконують його обробку шляхом зневоднення та пресування.
Після проведення заводських приймально-здавальних випробувань у Харкові, на РАЕС отримали два камерно-мембранних фільтрпреси, призначених для зневоднення вапняного шламу. Частина елементів фільтрпресів виготовлена у Німеччині та Італії.
За словами заступника начальника хімічного цеху Андрія Марчука, після завершення будівництва лінії зневоднення шламу та шламонакопичувача для його зберігання утилізація шламу відбуватиметься за новою схемою.
Після завершення всіх монтажно-будівельних робіт в будівлі лінії зневоднення шламу буде проведено всі етапи випробувань нового обладнання, з подальшим введенням його в експлуатацію. Наступний етап — будівництво шламонакопичувача для зберігання готової продукції.
Введення в експлуатацію обладнання дозволить Рівненський АЕС відмовитись від тривалої та вартісної процедури з переведення продувальних вод освітлювачів в зневоднений шлам, що нині виконується шляхом його природного висушування. З огляду на доведену ефективність використання зневодненого шламу, одним з важливих соціально-екологічних аспектів діяльності Рівненської АЕС є його реалізація для сільськогосподарських та будівельних підприємств. Досить вигідною залишається і вартість шламу, який відпускається з території відкритого складу Рівненського відділення ВП «Складське господарство» та нині коштує шість гривень за тонну, - підсумовує Андрій Марчук.
Варто відзначити, що будівництво сучасної лінії зневоднення вапняного шламу та шламонакопичувача для його складування сьогодні належить до числа перспективних проєктів електростанції.
Матеріали РАЕС
Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ