ON-LINE

РАЕС встановить нове обладнання для покращення утилізації шламу

четвер, 10 вересня 2020
Тонну шламу там можна придбати усього за 6 гривень

Будівля лінії зневоднення шламу

Рівненська АЕС отримала нове обладнання, яке дозволить покращити процес утилізації вапняного шламу. Його встановлять після завершення монтажно-будівельних робіт в будівлі лінії зневоднення шламу, що розташована на території споруд очищення доданої води хімічного цеху РАЕС.

Для виробничої діяльності Рівненської АЕС використовується вода річки Стир, при освітленні якої утворюється вапняний шлам, який ефективно використовується як меліорант для поліських кислих ґрунтів, а також як компонент для виготовлення будівельних матеріалів. Спеціалісти РАЕС, аби мати можливість складати шлам та подальшого використання, виконують його обробку шляхом зневоднення та пресування.

Клапанно-колекторна система фільтрпреса

Після проведення заводських приймально-здавальних випробувань у Харкові, на РАЕС отримали два камерно-мембранних фільтрпреси, призначених для зневоднення вапняного шламу. Частина елементів фільтрпресів виготовлена у Німеччині та Італії.

За словами заступника начальника хімічного цеху Андрія Марчука, після завершення будівництва лінії зневоднення шламу та шламонакопичувача для його зберігання утилізація шламу відбуватиметься за новою схемою.
Після завершення всіх монтажно-будівельних робіт в будівлі лінії зневоднення шламу буде проведено всі етапи випробувань нового обладнання, з подальшим введенням його в експлуатацію. Наступний етап — будівництво шламонакопичувача для зберігання готової продукції.

Введення в експлуатацію обладнання дозволить Рівненський АЕС відмовитись від тривалої та вартісної процедури з переведення продувальних вод освітлювачів в зневоднений шлам, що нині виконується шляхом його природного висушування. З огляду на доведену ефективність використання зневодненого шламу, одним з важливих соціально-екологічних аспектів діяльності Рівненської АЕС є його реалізація для сільськогосподарських та будівельних підприємств. Досить вигідною залишається і вартість шламу, який відпускається з території відкритого складу Рівненського відділення ВП «Складське господарство» та нині коштує шість гривень за тонну, - підсумовує Андрій Марчук.

Відвантаження бункера – складової фільтрпресу для контейнерування шламу

Варто відзначити, що будівництво сучасної лінії зневоднення вапняного шламу та шламонакопичувача для його складування сьогодні належить до числа перспективних проєктів електростанції.

Матеріали РАЕС

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Загублено ключ

    Знайдено  ключ від автомобіля «Тойота». Тому, хто загубив, прохання...
  • Знайдено таксу

    В районі Північного знайдено таксу чорного окрасу. Тому, хто загубив улюбленця, прохання...
  • Втрачено техпаспорт

    У Рівному втрачено тех паспорт на автомобіль ВАЗ 207, виданий на прізвище Семенович Микола....
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного