Професії майбутнього: хто буде «найдорожчим» фахівцем за п'ять років
На що варто орієнтуватися при виборі професії
Повномасштабне вторгнення рф в Україну змінило ринок праці. Багато людей втратило роботу і змушені змінювати вид діяльності. З'явилися і нові потреби: країну потрібно відбудовувати.
В найближчі роки попит на ринку праці матимуть люди з абсолютно різних сфер
Після нашої перемоги країні потрібні будуть хороші будівельники, енергетики, інженери, архітектори, науковці тощо - всі, хто відновлюватиме пошкоджену інфраструктуру.
Йдеться не тільки про важку фізичну працю, а й про розробки, і технології, для яких потрібна відповідна технічна освіта. Це люди, що добре знаються на математиці, фізиці, хімії та інших подібних науках. Зараз є достатньо можливостей, для опанування подібних професій.
Середньостатистичний архітектор в Україні заробляє до 18 тис. грн, керівник проєкту – до 50 тис. грн, інженер – у середньому до 30 тис. грн на місяць. Різнороби можуть отримати до 20 тис. грн, є попит на утеплювальників фасадів (до 40 тис. грн), високо цінують майстрів-будівельників, які заробляють до 120 тис. грн за місяць.
У військовій галузі теж потрібні будуть розробники
Україні потрібні будуть військові та науковці у сфері розробки озброєння. Війна закінчиться, але потреба підтримувати боєздатну армію і насичувати її новітніми технологіями залишиться.
Імовірно, що в цю сферу чимало інвестуватимуть. У цих фахівців будуть гарні можливості для набуття досвіду за кордоном.
Завжди великий попит мають лікарі, психологи, психотерапевти
Очікується, що після війни фінансування медичної сфери в Україні суттєво збільшать. Сьогодні лікарі можуть заробляюти до 30 000 грн на місяць. Особливо це стосується професіоналів, що працюють у приватних закладах. І це не лише хороша зарплата, а й робота з новою технікою, можливість постійного навчання.
Великий попит мають IT-спеціалісти
Айтівці мають великі можливості при порівняно низьких витратах. Завдяки інтернету можна працювати на будь-яку закордонну компанію, проходити курси та застосовувати нові технології в роботі одразу, як вони з'являються.
Такі професії вимагають хорошого знання англійської мови. Зараз Україна розширює співпрацю зі світом, і знання мови відкриє доступ до більшого вибору роботи, доступ до нових технологій, можливість напряму контактувати та набиратися досвіду в іноземних фахівців.
Джерело: Сьогодні
Радіо Трек: НОВИНИ