«Постріляли» банки з заготовками: помилки, які призводять до непоправного

Розповідаємо про 4 найпоширеніші проблеми

З ситуацією, коли банка «стріляє», мабуть, стикався кожен господар, який заготовляє консервацію. Чому виникає ця проблема і як цьому завадити – розповідаємо далі.

Неправильна обробка банок і кришечок

Часто консервація вибухає через недостатньо якісну обробку банки й кришки. Важливо розуміти, що саме стерилізація вбиває бактерії, які псують заготовки.

Просто вимити тару для закрутки буде недостатньо

Також важливо, щоб банки були без тріщин, адже через них у заготовку може потрапляти повітря.

Обробка продуктів

Перед тим, як переходити до безпосередньо консервування, переконайтеся, що ви добре вимили продукти для заготовки. Недостатня чистота продуктів також може стати однією з причин вибухання банок. Добре вимивайте овочі, фрукти і всю зелень. Останню, до речі, варто ще й облити кип’ятком, а великі овочі та фрукти занурити в киплячу воду, щоб позбутися всіх повітряних бульбашок всередині плоду.

Погана термічна обробка

Варто пам'ятати, що процес стерилізації дієвий завдяки часу термічної обробки. Не варто його скорочувати, адже неякісна стерилізація є причиною вибухання консервації.

Щоб позбутися усіх бактерій зазвичай треба протримати банки із консервацією у паровій лазні протягом 30 хв при температурі близько 60 градусів.

Погане зберігання

Заготовки можуть вибухнути навіть при повному дотриманні усіх вищевказаних пунктів, якщо ви зберігаєте їх у неналежних умовах.

Консервацію потрібно ставити у темному прохолодному місці. Найоптимальніша температура – це +10°C і трохи менше.

Пам’ятайте, що при вищій температурі почнуть виділятися гази, що може призвести до псування й вибухання консервацій.

Джерело: МЕТА

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook