Понад 110 тисяч українців у Польщі вже не отримують допомогу
При цьому багато українців свідомо від неї відмовилися
Українці, які виїхали до Польщі, тікаючи від війни, згідно з законодавством ЄС отримують у цій країні допомогу. Проте, станом на грудень 110 тисяч українців уже не отримують виплат. Йдеться про допомогу «Родина 500 плюс» та «Добрий старт». Гроші перестають виплачувати, якщо людина виїжджає з Польщі додому або в іншу країну.
ZUS у співпраці з Прикордонною службою має право скасувати соціальні виплати. А коли людина повернеться, виплати можуть й не поновити, якщо термін виїзду був дуже тривалим.
Варто підкреслити один факт, що самі українці також повідомляють в ZUS про те, що виїжджають з Польщі й не хочуть отримувати пільги. Можна сказати, що українські громадяни підходять до цього питання дуже чесно, – каже речник ZUS (Управління соціального страхування Польщі) Павел Жебровський.
Але й випадки порушень теж є. Тому польський уряд ухвалив поправку до закону про допомогу громадянам України, яка зробить систему жорсткішою. Тобто пільги надаватимуть тільки тим, хто має на них право.
Згідно з пропозицією, з 1 березня 2023 року українці, які перебуватимуть у Польщі понад 120 днів, повинні будуть покривати 50% своїх витрат. А з 1 травня 2023 року біженці, які перебуватимуть у Польщі 180 днів, охоплюватимуть 75% витрат, але не більше 60 злотих з особи на день.
Цей обов’язок не поширюватиметься:
- на людей з інвалідністю
- дітей
- осіб пенсійного віку
- вагітних жінок
- осіб, які виховують дитину віком до 12 місяців
- опікунів щонайменше трьох дітей
- осіб, які перебувають у складному становищі, що не дозволяє їм здійснювати внески.
Ситуацію має оцінити воєвода або суб’єкт, який надає допомогу.
З початку російської агресії до Польщі з України в’їхало майже 8 мільйонів українців, виїхало – понад 6 мільйонів.
Джерело: Соціальна інформаційна платформа
Радіо Трек: НОВИНИ