Побічна дія статинів, або П’ять природних способів знизити холестерин
І хоча високий холестерин не має симптомів, він подвоює ризик інсультів та серцевих захворювань
Багатьом українцям з підвищеним рівнем холестерину лікарі призначають статини. Проте, ці препарати мають серйозну побічну дію, як то головні болі, м’язові спазми та нудота. Але є й природні засоби зниження холестерину.
Часник
Щоденне вживання декількох зубчиків часнику (не більше чотирьох) дає відчутний ефект зниження артеріального тиску через пів року.
Крім часнику, корисні й інші прянощі – чорний перець, куркума, імбир, коріандр, кориця, які також позбавляють від поганого холестерину.
Клітковина
Клітковина чудово знижує рівень холестерину та допомагає знизити загальний ризик серцевих захворювань. У великій кількості розчинна клітковина міститься у вівсі. Іншими хорошими джерелами розчинної клітковини є фрукти, овочі та бобові.
Глід
Плоди глоду століттями використовувалися для поліпшення здоров’я серця, і наукові дослідження підтверджують його позитивний ефект: глід може знижувати рівень холестерину в крові. Але глід вступає у реакцію з деякими лікарськими засобами, зокрема серцево-судинними препаратами. Тож його треба приймати виключно після консультації з лікарем.
Поліненасичені жири
Це омега-3 та омега-6 жирні кислоти. Споживання цих жирів в помірних кількостях може знизити рівень холестерину. Найкращими джерелами є:
- волоський горіх,
- риба: сьомга, тунець і форель,
- рослинні олії: кукурудзяна, соняшникова.
Але також важливо, щоб в харчуванні дотримувався баланс в споживанні омега-6 жирних кислот і омега-3 жирних кислот. Споживання занадто великої кількості омега-6 жирних кислот може викликати окислювальний стрес.
Мононенасичені жири
Кращі джерела мононенасичених жирів – це
- авокадо
- горіхи: мигдаль, бразильські, арахіс
- різноманітне насіння
- олії: оливкова, арахісова, кунжутна, соняшникова
Фізична активність
Регулярна фізична активність - це один з найдієвіших підтверджених способів знизити рівень холестерину і загальний ризик серцевих захворювань. Достатньо 30 хвилин на день.
Джерело: dailynews.kyiv.ua
Радіо Трек: НОВИНИ