Підвищення зарплат медикам: скільки реально платять і на що скаржаться люди
Реальність виявилася далекою від ідеалу
Із січня Кабмін обіцяв підвищити мінімальну зарплату медичним працівникам. Медсестри мали почати отримувати не менш як 13,5 тис. грн, а лікарі - 20 тис. грн. Втім, у реальності все не так оптимістично.
У фейсбук-групі медичного руху «БудьЯкНіна» нині активно обговорюють нововведення. З’ясувалося, що далеко не всі отримали підвищені зарплати, незадоволених – надзвичайно багато.
НА ЩО СКАРЖАТЬСЯ ЛЮДИ?
Адміністрації медичних установ «заощаджують», як можуть
Людей переводять на 0,5 або 0,75 ставки, платячи при цьому, відповідно, лише половину або три чверті зарплати. Роботу ж при цьому доводиться виконувати у повному об’ємі.
Нардеп і голова Комітету ВР з питань здоров'я нації Михайло Радуцький наголошує, що вимагати від працівників писати заяви на зменшення ставки й одночасно змушувати їх виконувати той же обсяг роботи – незаконно з боку керівництва медзакладу.
Співробітникам, на яких тиснуть, Радуцький радить звертатися до прокуратури та Державної служби України з праці.
– Комітет приймає скарги від медичних працівників щодо можливих спроб переведення їх на неповну ставку. Вже направив понад 10 депутатських звернень до МОЗ, Держпраці та голів обласних адміністрацій і чекаю на результати перевірок, – написав Радуцький у своєму телеграм-каналі.
Також він повідомив, що МОЗ відкрило спеціальну гарячу лінію, де можна отримати інформацію по виплатах підвищених зарплат медпрацівникам.
«Зрівнялівка»
Працівники з доплатами за вислугу років, «нічні» і за шкідливість отримують 13,5 тис. грн – як і працівники, які не мають подібних додаткових виплат чи навантажень.
Забули про медичних працівників закладів освіти
Медсестри у школах, дитсадках, інтернатах та реабілітаційних центрах не отримали підвищених зарплат.
Долучитися до обговорення можете, перейшовши у фейсбук.
Джерело: СОЦПОРТАЛ
Радіо Трек: НОВИНИ