Підстав для звільнення працівників у війну побільшало
Додаткові години роботи - це можливість, а не обов'язок
Депутати ВР розширили перелік підстав для звільнення працівників на час воєнного стану. Оптимізацію трудових відносин регулює законопроєкт №7251.
Законом вводиться додаткова підстава для звільнення працівника – неможливість забезпечувати умови праці через знищення майна в результаті бойових дій, а також вводиться особлива процедура звільнення таких працівників.
Розірвати трудовий договір з працівником можна, якщо той впродовж 4 місяців не з’являвся, та не повідомляв про місце свого перебування.
Врегульовує проєкт й питання сумісництва, аби люди які були змушені залишити роботи, могли працевлаштуватися на іншій роботі в іншому місті.
Йдеться також про послаблення антикорупційного законодавства, зокрема заняття іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю.
У період воєнного чи надзвичайного стану всі повідомлення та документи з питань трудових відносин, накази (розпорядження) власника або уповноваженого ним органу можуть вестися в електронній формі.
З метою усунення юридичних невизначеностей та подолання практичних прогалин у правозастосуванні, законом вносяться зміни до закону № 2136-ІХ.
Серед іншого відновлено механізм оплати праці за роботу у вихідний день, уточнено порядок надання щорічної основної відпустки.
Введення додаткової тривалості роботи є правом, а не обов'язком роботодавця.
Законопроєктом передбачається відшкодування працівникам і роботодавцям пов'язаних з трудовими відносинами грошових сум, втрачених внаслідок збройної агресії. З цією метою запланована розробка окремого механізму.
Джерело: Главком
Радіо Трек: НОВИНИ