Ніякого спорту і низькокалорійних дієт: мандрівник Ден Бюттнер зібрав секрети довгожителів, які дожили до 100 років
Секрети довголіття
Американський мандрівник Ден Бюттнер побував у десятках країн впродовж 20 років. Під час своїх мандрівок він зустрів багато довгожителів і спробував розкрити їхній секрет. Зокрема, він зібрав інформацію про життя людей у блакитних зонах.
Як відомо, блакитними зонами називають регіони світу, в яких набагато вища частка людей, які живуть значно довше за середньостатистичний термін.
Ден Бюттнер поспілкувався з майже 300 людьми віком від 100 років, які жили в Японії, Сардинії, Італії, Нікойї, Коста-Ріці; Ікарії, Греції та Лома Лінді та Каліфорнії. За результатами їхніх розповідей мандрівник сформував 9 серкретів довгожителів.
Помірне фізичне навантаження
Довгожителі у світі багато і природно рухаються. Вони не біжать марафони, не качаються, не відвідують спортзали. Натомість вони живуть у такому середовищі й так, що це постійно спонукає їх рухатися. Вони пораються біля дому, вирощують сади без механічних пристосувань для роботи в домі та на подвір’ї. Вони не їздять на роботу, до друга чи до церкви, а йдуть пішки.
Мета, яка надихає жити
Жителів всіх блакитних зон об'єднує те, що вони мають мету свого життя, а не просто банально ходять на роботу. Жителі Окінави в Японії називають це «ікігай», а мешканці Нікоя в Коста-Ріці — «plan de vida», що перекладається як «чому я прокидаюся вранці». Як підтверджують дослідження, знання своєї мети може збільшити тривалість вашого життя до 7 років.
Не піддавайтеся стресу
Час від часу навіть люди в блакитних зонах відчувають стрес, який може призвести до запалення та викликати найрізноманітніші захворювання, пов'язані з віком. Щоб боротися зі стресом, вони вдаються до звичайної рутини – прибирання, заняття хобі, відпочинок на самоті або зустріч з друзями, молитва тощо.
Правило 80%
Потрібно припинити їсти тоді, коли шлунок заповнений на 80%. Це так зване «Хара хачі бу» — конфуціанська мантра жителів Окінави, яку вони вже понад 2500 років вимовляють перед їжею. Цей вислів нагадує людям про необхідність вчасно зупинитися. Дуже часто довгожителі їдять один раз в день – близько обіду.
Проста їжа
Рослинна дієта – головне, що об’єднує усіх довгожителів блакитних зон. Продукти, які переважно їдять довгожителі — це квасоля, соя та сочевиця, водночас м’ясо їдять у середньому лише п’ять разів на місяць маленькими порціями.
Пити алкоголь можна, але в міру
Люди в блакитних зонах вживають неміцний алкоголь регулярно, але в помірних дозах. Хитрість полягає в тому, щоб випивати один-два келихи на день з друзями та/або під час їжі, а не 14 склянок зараз у суботу.
Належати до релігії
258 довгожителів із 263 столітніх людей, з якими спілкувався Ден Бюттнер, належали до релігійних спільнот. Як показують дослідження, відвідування релігійних служб вихідними може збільшити очікувану тривалість життя на 4-14 років.
Бути в колі однодумців – «знайди потрібне плем’я»
Люди, які довго живуть, згідно з опитуванням мандрівника, обирають однодумців, які підтримують здорову поведінку. Куріння, ожиріння, і навіть самотність – заразні.
Сім'я – на першому місці
Довгожителі проживають сім'ями. Зазвичай вони мали одного партнера протягом всього життя, прожили своє життя з батьками, бабусями та дідусями поруч або вдома, піклувалися про дітей.
За словами Дена Бюттнера, дотримання цих правил не гарантує, що ви доживете до 100 років, але у вас буде чудовий шанс додати у своє життя більше щасливих років.
Джерело: tsn
Радіо Трек: НОВИНИ