Нескінченні автовідповідачі та листи у конвертах: українка розповіла про британську неповороткість
Жінка жила у Лондоні протягом року
Творча директорка державної установи Український інститут у Києві – Тетяна Філевська разом із дочками (трьох та шести років) протягом року жила у Лондоні.
Її історію розповідає Главком.
Порівнюючи деякі аспекти життя в Україні та Великій Британії, Тетяна відзначила, наскільки гнучкою та якісною є вітчизняна сфера послуг.
Наприклад, кур'єрська доставка.
У Лондоні у Тетяни були ситуації, коли вона не могла отримати доставку тільки тому, що кур'єр не міг знайти її адреси, не знав, як додзвонитися і просто їхав, а наступну доставку доводилося чекати два тижні.
В Україні споживачам кур'єри нерідко привозять замовлений товар в день замовлення або наступного дня.
Також пані Філевська позитивно відгукується про індустрію краси в Україні (масаж, перукарні, манікюр), яка є якіснішою за більш доступними цінами.
А ще вона відзначає сферу банківських послуг, яка в Україні відрізняється більшою оперативністю, дозволяє відкрити рахунок у кілька кліків на смартфоні. Навіть якщо й потрібно прийти до банківського відділення в Україні, усе займає значно менше часу.
У Британії тільки відкриття рахунку у Тетяни зайняло 10 днів.
Особливо неповороткою у Британії, на думку пані Філевської, є система взаємодії з державними службами.
Для вирішення будь-яких питань ти маєш телефонувати, і кожен такий дзвінок може тривати годинами.
Ти змушена слухати нескінченні автовідповідачі, після чого тебе перенаправлятимуть на операторів, допоки потрібна людина врешті не оформить електронну заявку з твоєї справи.
Результат отримаєш звичайним листом у конверті, – розповіла українка.
Щодо оренди та комунальних послуг житла, то у столиці Британії ця тема, на думку Тетяни Філевської, є однією з найгостріших.
У Лондоні величезний дефіцит житла. Причому ринок сформований таким чином, що квартиру здадуть тому, хто запропонує найкращі умови. І питання не тільки у грошах.
На якість пропозиції впливає склад вашої сім'ї, рівень достатку, надійність джерел доходу, та як давно ви працюєте в компанії і чи маєте додаткові джерела доходу. Плюс сама вартість оренди є дуже високою, – зазначила жінка.
Щодо оплати комунальних послуг, то тут йдеться про високі суми за невисоку якість.
Тетяна каже, що 15-16 градусів тепла у британських будинках взимку вважається цілком нормальним явищем.
Також типовими для британських будинків є протяги.
Британці мають багато старовинних будинків, які необхідно реставрувати за певними нормами. Тому заміну вікон люди іноді змушені чекати роками і платити за це божевільні гроші. У результаті віконна рама може бути з гнилого дерева і пропускати холод, але її не можуть заміняти. Тому найкращий порятунок від холоду – це тепліше одягатись, – розповіла вона.
Радіо Трек: НОВИНИ