Не мають законної сили: через які повістки не зможуть покарати?
Юристи назвали випадки
В Україні триває процес загальної мобілізації, під час якого ТЦК активно розсилають повістки військовозобов'язаним. Однак є важливі юридичні нюанси щодо способів вручення повісток, які варто знати кожному громадянину. У разі порушення цих правил повістка може вважатися недійсною.
Повістки можуть вручатися кількома способами: особисто, через поштову службу, або за допомогою представників ТЦК.
Якщо повістка вручається особисто, громадянин має її отримати власноруч та розписатися в документах.
У випадку, коли повістка надсилається поштою, вона також вважається врученою, навіть якщо адресат відмовився її отримати. Поштові служби фіксують цей факт, що підтверджує виконання вимог з боку державних органів.
Попри можливість вручення через пошту, є ситуації, коли повістка вважається неврученою, а громадянин має право її ігнорувати.
По-перше, якщо представники ТЦК залишили повістку у дверях або у поштовій скриньці, не вручивши її особисто, така повістка є недійсною. Громадянину не потрібно виконувати її приписи, оскільки закон вимагає особистого вручення документа.
По-друге, повістка не може бути вручена родичам чи сусідам військовозобов'язаного. Навіть якщо вони підпишуться за отримання повістки, вона не вважатиметься офіційно врученою, а отже, не буде мати юридичної сили.
У разі, якщо повістка вважається неврученoю, громадянин не зобов’язаний з'являтися до ТЦК або виконувати її приписи.
Юристи наголошують, що кожен військовозобов'язаний має право захищати свої права у разі порушення процедури вручення.
Джерело: Znaj.ua
Радіо Трек: НОВИНИ