Не клубніка і не клюква: як називаються різні ягоди українською? (ФОТО)
Можливо, на вас чекає багато цікавого
Сезон ягід у розпалі, тож саме час розповісти (чи принаймні нагадати), як правильно називати ті чи інші соковиті ягідки
Не «КЛУБНІКА» - полуниця
Напевно, це найпопулярніша літня ягода, яка з’являється на ринках першою. Смачна і соковита, а ще – дуже корисна.
Саме її русня часто плутає із паляницею
Не «ЗЕМЛЯНІКА» - суниця
Суниця – маленька червона ягідка, яка росте в лісах, на галявинах, серед чагарників, на узліссях і степових схилах, і навіть в горах. Збирати її – справжній квест.
З підсушених суничок взимку роблять корисний чай, він дуже ароматний і допомагає при застуді.
Не «ЄЖЕВІКА» - ожина
Ожину найкраще смакувати окремими ягідками, без додавання цукру чи інших підсолоджувачів. Вживання в їжу ягід ожини сприяє поліпшенню складу крові, а листя, кажуть, активізує травлення.
Не «БІЛА або ЧЕРВОНА СОРОДИНА» - біла або червона порічка
Ці надзвичайні ягоди багаті на антиоксиданти, які допомогають організму боротися зі старінням шкіри. У них містяться ретинол, бета-каратин й вітаміни групи В, які надійно збережуть вашу молодість.
Не «БРУСНИКА» - брусниця
Ці червоні ягоди ідеальні для того, щоб зробити з них варення! Брусниця належить до найбільш цінних плодово-ягідних рослин. Яскраві ягоди брусниці або, як її називали наші предки «брусвяна», мають масу лікарських властивостей: це і легкий антибіотик, і засіб від урологічних захворювань, прекрасний протизастудний і вітамінний засіб. Причому цілющі усі частини рослини: і ягоди, і листя, і стебла, і навіть кореневища.
Не «КЛЮКВА» - журавлина
Ягоди журавлини здебільшого засушують на зиму, щоб потім додавати до напоїв чи випічки. Кисла нотка додає журавлині особливо виразного смаку.
Не «ГОЛУБІКА» - лохина
Дуже корисна і смачна ягода, проте й недешева, адже зібрати врожай лохини не всім під силу, тим більше лохина не всюди росте. Від чорниці вона відрізняється більшим розміром і своїм блакитно-сірим кольором.
Не «КРИЖОВНИК» - аґрус
Аґрус росте на кущі з колючками, тому збирати врожай може бути складно, але ці смачні ягоди того варті! Важливо смакувати саме стиглим солодким аґрусом, а не зеленим і терпким, тоді й відчуття будуть іншими.
Джерело: maximum.fm
Радіо Трек: НОВИНИ