Навіщо громадян з «білим квитком» викликають до військкоматів: відповідь юриста

У військовому квитку може бути 4 різних варіанти позначок

Україні триває друга хвиля мобілізації — до лав армії призивають тих, хто служив до 2014 року та проходив службу за контрактом. Однак, повістки можуть приходити й іншим громадянам й навіть тим, хто має так званий «білий квиток».

Юрист  Андрій Новак пояснив, чому знятих з військового обліку громадян можуть викликати до військкоматів.

Експерт зазначив, що під «білим квитком» мається на увазі такий військовий квиток, у якому вказано про повну чи часткову непридатність для служби в армії.

 

Під час воєнного стану, який в Україні ввели після російського вторгнення, під мобілізацію не підлягають виключно повністю непридатні для військової служби, а от частково придатних можуть мобілізувати.

Дуже часто повістку особам з «білим квитком» видають, щоб уточнити дані щодо військовозобов'язаного, а не одразу забирати до лав армії, тому до військкомату треба з'являтися.

Юрист додав, що медична комісія у військкоматі остаточно ставить все на свої місця, а по її завершенню у військовому квитку вказують про придатність/непридатність до несення військової служби.

Варіантів позначень можуть бути чотири:

  • придатний;
  • обмежено придатний до військової служби;
  • непридатний до несення служби у мирний час, проте обмежено придатний у воєнний час;
  • повністю непридатний, знятий з воєнного обліку.

Останню категорію громадян просять брати з собою документи, які підтверджують зняття з обліку військовозобов'язаних. Це допоможе уникнути зайвих запитань та непорозумінь.

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook