Наші — в Антарктиді: уродженка Здолбунова вирушила в експедицію (ФОТО)

Вона проведе на полюсі майже рік

Уродженка Здолбунова вирушила з експедицією в Антарктику. Про це Тетяна Баглай повідомила на своїй сторінці у Фейсбуці.

Наша землячка стала учасницею 29 Української антарктичної експедиції і майже рік проведе на станції «Академік Вернадський».

Національний антарктичний науковий центр повідомив, що в Антарктику вирушили 14 українців. Серед них - 9 вчених та 5 представників команди життєзабезпечення.

Тетяна Баглай, яка побуває на Південному полюсі вперше, виконуватиме біологічні дослідження.

Про перші враження від подорожі на Антарктику Тетяна Баглай написала таке:

- Ну, що ж, дорога до станції «Академік Вернадський» ще триває, але з'явилось кілька фото (насправді більше) із нашої дороги. Дорога була не легка і не без пригод, але зараз після смачного обіду на Ноосфері можу трішки їх показати.

Безпосередньо дорога до Антарктиди почалась в Чилі, в порту міста Пунта-Аренас, де на нас чекав криголам «Ноосфера». Це судно справляє величезне враження своєю красою та оснащенням, а шарму додає прекрасна команда. Питання безпеки займають чинне місце, тому нас добре проінструктували щодо безпеки та евакуації. Також на «Ноосфері» є 2 великі шлюпки, кожна з яких може вмістити всю команду науковців та екіпаж, має запас сухої калорійної їжі та води і збудовані так, щоб мати захист від холоду (закритого типу).

Через Магеланову протоку ми ввійшли до Атлантичного океану і попрямували назустріч протоці Дрейка. Протока Дрейка вважається однією з найштормовитіших, але нас вона зустріла хорошою погодою, а завдяки капітану та команді «Ноосфери» ми вдало проходили між штормами.

Також важлива робота — це збирати зразки для подальших досліджень, тому поки ми йдемо морями-океанами мої колеги збирають важливі зразки і консервують їх.

Однією з таких точок був острів Десепшин. Утворений завдяки вулканічній діяльності, має вигляд підкови або рогалика і відомий тим, що колись на ньому була велика китобійна база. Звичайно зараз від неї залишились руїни, а природа відвойовує свої території.

І ось саме на Десепшені змогла зробити те селфі з пінгвінами про яке багато хто просив, тому тримайте

Попереду ще зовсім трішки, тому скоро вже зустрінемось із 28-ю УАЕ. Чекайте на нас

Дякую всім, хто підтримує, піклується та захищає. Саме завдяки вам у команди є можливість проводити дослідження та розвивати українську науку.

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook