На замітку рівнянам: що найбільше подорожчає цієї осені
Незважаючи на загальне зниження інфляції, осінь готує ряд неприємних "сюрпризів" для сімейних бюджетів
Хліб
Експерти прогнозують, що ще до кінця нинішнього року хліб подорожчає на 10-25%.
За даними Укрстату, за першу половину року хліб подорожчав приблизно на 8%, а за останній рік - на 18%.
Але різні сорти хліба дорожчали по-різному, та й в регіонах ціни змінювалися неоднаково. Наприклад, експерти Асоціації постачальників торговельних мереж підрахували, що за останній рік чорний хліб подорожчав в середньому в Україні на 37%, а в Києві - на 69%.
Білий хліб в Україні за рік піднявся в ціні на 28%, а, наприклад, в Запорізькій області - на 42%.
Майбутнє подорожчання також може бути не однаковим на різні сорти і в різних регіонах.
Основними причинами майбутнього подорожчання називають низький урожай. Експерти називають і масу інших причин для подорожчання хліба: підвищення цін на бензин і енергоресурси, підвищення зарплат та ін.
Якщо прогнози справдяться, це означає, що ті сорти хліба, які сьогодні продаються, скажімо, по 12 грн, коштуватимуть 13-15 грн, ті, які коштують 16 - доведеться купувати за 18-20 грн.
Алкоголь
Уряд знову вирішив підвищити мінімальні роздрібні ціни на алкогольні напої. Відповідну постанову було прийнято на засіданні 5 вересня і вступить вона силу вже в цьому місяці (через 10 днів після опублікування).
Мінімальні ціни на лікеро-горілчані напої збільшаться на 12,4-12,9%, на віскі, ром і джин - на 12%, на коньяк - на 6,6-9,5%, на вина - від 4,5 до 13,5%.
Вартість найдешевшої горілки складе 89,4 грн за півлітра (зараз - 79,55 грн ). Пляшку вина ємністю 0,7 л не знайдеш дешевше 42 грн, шампанського - 89 грн.
Мінімальні роздрібні ціни на коньяк виростуть з 597,3 до 641,6 грн за 1 літр спирту.
Газ
Чиновники, і експерти вже прямо говорять про те, що ціна на газ для населення зросте найближчим часом. Можливо, вже з 1 жовтня.
Міністр соціальної політики Андрій Рева вже навіть озвучив можливу нову ціну на газ: замість 6,96 грн за куб - близько 11 грн. Тобто подорожчання складе майже 60%. У той же час в НБУ прогнозує, що ціна газу підвищиться лише на 25%.
З 7 вересня в Україні працює технічна місія МВФ. Вона пробуде тут до 19 вересня. Не виключено, що "газове" рішення уряду з'явиться ще до закінчення роботи місії.
Газ для промислових підприємств уже подорожчав з 1 вересня. Новий диференційований тариф становить 10,2 - 11,1 грн за кубометр.
Вода та опалення
Напередодні нового опалювального сезону підвищаться також тарифи на інші комунальні послуги, зокрема на тепло і воду. Національна комісія з питань регулювання тарифів на електроенергію і комунальні послуги практично на кожному засіданні дає дозволи регіональним енергокомпаніям і водоканалам на зміну тарифів у бік підвищення.
Тарифи на тепло для населення в кожному регіоні різні, і подорожчання також не однакове.
Наприклад, в Запоріжжі тариф для населення на сьогоднішній день становить 1001,79 грн / Гкал, а підвищиться до 1025,95 грн / Гкал.
"Рівнетеплоенерго" поки поставляє тепло населенню за 1040,89 грн / Гкал, але на найближчому засіданні НКРЕКУ планується затвердити підвищений тариф - 1233,72 грн / Гкал.
Подорожчання води в різних регіонах складе в середньому 12-13%.
Молоко і овочі
За прогнозами директора Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексія Дорошенка, восени "борщовий набір" додасть до ціни 30%.
- Овочі будуть значно зростати в ціні. Якщо ми до кінця року будемо бачити інфляцію на рівні 8%, то подорожчання овочів очікується на 30-40%, - говорить Олексій Дорошенко.
Також прогнозується підвищення цін на молочну продукцію приблизно на 10%. Причинами називають скорочення поголів'я худоби, подорожчання кормів та ін.
Джерело: segodnya.ua
Радіо Трек: НОВИНИ