На Рівненщині буде нова диспетчерська служба лінії «103»
На неї треба понад 10 мільйонів гривень
Сто двадцять тисяч виїздів здійснили бригади екстреної швидкої меддопомоги області за 6 місяців цього року. Про це повідомило Управління охорони здоров'я Рівненської облдержадміністрації на своїй сторінці у Фейсбук.
До півсотні у зв’язку з ліквідацією наслідків автопригод. І це при тому, що КЗ “Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Рівненської обласної ради лише на 60 % забезпечений сучасною медичною апаратурою.
Через низьку заробітну плату "швидкими" керує переважна більшість водіїв пенсійного чи передпенсійного віку, зауважив завідувач інформаційно-аналітичного відділом обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Рівненської обласної ради Олександр Рудик.
Тож на Рівненщині, як і в шести інших областях, взялися за створення нової оперативної диспетчерської служби (ОДС).
Створення ОДС дасть можливість зменшити час обробки виклику від трьох-п'яти хвилин до однієї хвилини та виконувати норматив доїзду на екстрені випадки - до 10 хв в містах і до 20 хв у сільській місцевості, розповів заступник начальника ОУОЗ Олег Вівсянник.
Згідно проектно – кошторисної документації облаштування оперативної диспетчерської служби вартуватиме 10,5 млн грн.
Держбюджет виділить - 6,500 млн грн., 2 млн.грн. вже надійшло з обласної казни.
Тендер, як пояснив Oleg Vivsiannik, на облаштування всієї диспетчерської служби вже оголосили.
Незалежно від місця перебування людини, чи це буде місцевий житель чи іноземець, можна буде оперативно зв’язатися з диспетчером за номером 103. Той у свою чергу визначить де є найближчий автомобіль, як можна його якнайшвидше відправити.
Всі дзвінки будуть надходити в ОДС.
Диспетчер зможе відправити службу екстреної медичної допомоги, невідкладної, швидкої допомоги до пацієнта. Та й спеціалізовану бригаду у разі необхідності. В цілому - поліпшиться логістика, зауважили в управлінні.
Радіо Трек: НОВИНИ