На фронт без підготовки: Куди звертатися родичам мобілізованого
У профільному комітеті парламенту заперечують такі випадки
«Якщо мобілізованого відправили у зону бойових дій без базової військової підготовки — потрібно скаржитися на »гарячу лінію« Міноборони, у СБУ або ДБР. Згідно з законом навчання новобранців, які раніше не служили, тривають 2-3 місяці», - повідомив в ефірі «24 каналу» секретар Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко.
В оборонному комітеті запевняють, що випадків, коли військових кидають на передову без відповідної підготовки, не може бути. Оскільки всі мобілізовані у разі успішного проходчення ВЛК їдуть до навчальних центрів. Але, якщо це сталося, треба негайно скаржитися.
«Звісно, не всі можуть додзвонитися до міністра оборони чи начальника Генштабу, тому є »гаряча лінія«, на яку необхідно зателефонувати та сказати про порушення законодавства. Крім того, якщо людина прийшла в армію та не отримала підготовку, тоді можна звертатися в СБУ або ДБР. За це мають понести відповідальність, адже вже у законі прописано, що людина має пройти підготовку згідно зі стандартами», — сказав Роман Костенко.
Куди дзвонити: актуальні номери телефонів
- «Гаряча лінія» для військовослужбовців та членів їхніх сімей — 1512.
- «Гаряча лінія» МОУ, доступна для користувачів усіх операторів мобільного зв’язку — 0-800-500-442.
- Телефон довіри СБУ — 0 800 501 482.
Також громадяни можуть повідомити про правопорушення на сайті Державного бюро розслідувань.
Звертаючись зі скаргою до вищезгаданих відомств, обов'язково повідомте номер військової частини, куди направили мобілізованого.
Радіо Трек: НОВИНИ