Мовний омбудсмен Кремінь вимагає ввести посаду «мовного заступника» у Рівненській ОДА (ФОТО/ВІДЕО)
І не тільки. Він «наполягає»
Влада України – міцна, як ніколи, і впевнено рухається до 30-ліття Незалежності.
Особливо виразно це робить Тарас Кремінь – наш неймовірний мовний омбудсмен, який пробив закон, згідно з яким усі продавці та баристи в Дніпрі мають від 16 січня цього року починати свої розмови з відвідувачами – українською.
Але чи роблять вони це?... У тому ж самому Дніпрі, Харкові, Одесі?
А що відбувається в Рівному, де досить часто клієнтів у ресторанах обслуговують люди, які не захотіли жити під владою ОРДЛО, переїхали сюди, але спілкуються при цьому «мовою окупанта» Путіна, Цоя, Гоголя і, не побоїмося цього слова – Достоєвського?
ОТЖЕ
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь наполягає на необхідності призначення у центральних органах виконавчої влади та в органах місцевої влади профільних заступників керівників, які відповідатимуть за імплементацію мовного законодавства.
Про це він сказав в ефірі парламентського телеканалу «Рада»:
«Дуже важливо, щоб відбувалася комплексна взаємодія місцевої влади з громадами. Саме тому ми активно працюємо з обласними державними адміністраціями та обласними радами.
Підготували листи на голів міських рад, міст обласного підпорядкування, щоб в кожній області були профільні заступники, які б відповідали за імплементацію мовного закону», - сказав він.
Патріотична позиція мовного омбудсмена знайшла цілковиту підтримку в Уряді:
«Вже є реакція з боку прем'єр-міністра України, який надав відповідне доручення, щоб в кожному з міністерств також визначили профільних заступників, які б в тому числі відповідали б за імплементацію мовного законодавства в конкретних сферах: чи це стосується освіти, медицини, фізичної культури та спорту, правоохоронної діяльності, енергетики тощо», - розповів Уповноважений.
Кремінь наголосив, що питання імплементації мовного законодавства — це і задоволення потреб громадян в конкретній сфері, й дотримання законодавства у веденні документообігу та діловодстві, інформаційна діяльність, відповідна робота на рівні правових документів і нормативно-правових актів.
«Крім всього іншого — це утвердження української мови як державної. В залежності від того, наскільки ефективно ми розвиваємо українську мову, настільки позитивним є ставлення до України з боку наших міжнародних партнерів», - підкреслив Тарас Кремінь.
Радіо Трек: НОВИНИ