Ліки за полісом: у Рівному можна буде оформити фармацевтичну страховку, - МОЗ
Пілотний проєкт запускають у 6-ти містах
В Україні впроваджують пілотні проєкти з фармацевтичного страхування. Це дозволить зменшити фінансове навантаження на сімейний бюджет шляхом добровільного медичного страхування, повідомляє МОЗ.
Проєкт запускають у 6-ти містах
Пілотні проєкти із фармацевтичного страхування запускають у Рівному, Сумах, Запоріжжі, Одесі, Харкові та Києві. Відповідний меморандум для впровадження підписали у Міністерстві охорони здоров’я України 7 грудня.
Скільки коштуватиме страховка і як її отримати
У закладах охорони здоров’я міст, що беруть участь у пілотних проєктах, лікарі уже мають доступ до системи фармацевтичного страхування. Для того, щоб взяти участь у проєкті, пацієнт має придбати страховий поліс та сповістити про це свого лікаря.
Пацієнт сплачуватиме 120 грн на місяць та отримає можливість використати страхову суму у 20 тис. грн у разі призначення для амбулаторного лікування препаратів, що не входять до програми «Доступні ліки», та вартість яких не відшкодовується за програмою реімбурсації.
Щоб отримати ліки за страховкою у разі хвороби
- пацієнт приходить до лікаря, обстежується, отримує рецепт на ліки;
- препарати, які входять в програму фармацевтичного страхування, автоматично бронюються в аптеці;
- пацієнт отримує повідомлення з інформацією про аптеку, де можна забрати ліки;
- страхова компанія автоматично оплачує ліки, без залучення пацієнта або лікаря.
Проєкт є контрольованим, рецепти виписують лише на міжнародні некомерційні назви препаратів (МНН). Вибір торговельного найменування автоматизований та діє за принципами доступності та ціни.
Щороку українці залишають в аптеках близько 60 млрд грн
За оцінками МОЗ, щорічно українці залишають в аптеках близько 60 млрд грн, і понад 50% з них витрачають на ліки без доведеної ефективності та за необґрунтованими призначеннями.
Страховий поліс можна буде оформити з наступного року.
Довідково: З 1 жовтня програма «Доступні ліки» розширилася: тепер до програми реімбурсації включено 466 лікарські засоби для лікування серцево-судинних хвороб, діабету, профілактики інсультів та інфарктів, бронхіальної астми, епілепсії, розладів психіки та поведінки. Цього року за програмою «Доступні ліки» компенсовано 963 мільйони гривень.
Радіо Трек: НОВИНИ