Куди поїхати в Україні влітку: варіанти відпочинку
Туристичного буму не буде
Українська туристична галузь страждає від відсутності державної стратегії розвитку сфери. Якщо інші країни вибудовують туризм як бюджетоутворюючу галузь і отримують від неї величезні доходи, то в Україні цим ніхто реально не займається, хоча можливості колосальні.
У Європі розуміють усю критичність ситуації та розробляють плани щодо порятунку туризму. А в Україні підтримка цієї сфери лишається на плечах підприємців, які зіткнулися з форс-мажорними обставинами.
За даними Міністерства культури, станом на середину квітня збитки туристичної сфери через карантин становлять 1,5 млрд доларів.
А з урахуванням того, що втрачено і травневий сезон, втрати будуть значно більшими.
Але і це не все. Різкого підйому внутрішнього туризму в Україні не очікують, запевняє заступник голови Комітету з туризму Торгово-промислової палати України Володимир Царук.
“Відпочивати люди будуть, але розраховувати на бум внутрішнього туризму влітку-2020 не варто.
Тут хоч би дати можливість готелям і санаторіям якось утриматися на плаву після кількох місяців простою”, – зазначив він.
Не краще йдуть справи і у туроператорів. Останні 7 років вони й так перебувають у непростому становищі, й карантин тільки погіршив ситуацію.
“Уже зараз вони бронюються на ціле літо, а то й до кінця року.
І їх залишилося критично мало.
Плюс ековідпочинок у Карпатах: садиби, мініготелі, де небагато туристів”, – сказав експерт.
Звичайно, буде затребуваним і відпочинок на морі, але ось на предмет безпеки такої відпустки питання є.
Більш оптимістичною в цьому питанні експертка із внутрішнього туризму, авторка проєктів “Знайдено в Україні”, “Великий готельний перепис” Лала Тарапакіна. Хоча вона згодна зі зміною формату відпочинку в результаті нинішніх подій. За її словами, співвітчизники вже починають активно бронювати відпочинок в Україні.
“Однозначно найпопулярнішим українським продуктом 2020 року стануть лонг-вікенди.
Люди намагатимуться “наздогнати” свої робочі графіки, тож подорожуватимуть у вихідні.
Для тривалішого відпочинку попит матимуть заміські комплекси або санаторії, куди батьки зможуть відправити своїх дітей із бабусями та дідусями на тиждень-другий і де можна буде оздоровитися”, – говорить Тарапакіна.
Якщо брати відпочинок біля моря, з готельних форматів популярними стануть недорогі будиночки або апартаменти з можливістю готувати прямо на місці, щоб заощаджувати гроші.
“Буде дуже поширеним так званий зелений туризм, коли люди розміщуються в невеликих готелях, на 5-6 номерів.
Зазвичай вони розташовані на фермах і дають змогу харчуватися свіжими продуктами, які там вирощуються, й оглядати місцеві природні красоти”, – розповідає автор турпроєктів.
Крім того, цьогоріч буде модним їздити не лише в розрекламовані місця відпочинку, а й до віддалених і маловідомих куточків нашої країни.
“За карантин у нас люди встигли належатися, тому буде затребуваним активний відпочинок із метою дізнатися щось нове, а не просто приїхати до знайомого готелю і полежати на пляжі.
Багато хто почав цікавитися старовинними замками і фортами України, до яких важко дістатися і біля яких не зовсім розвинений туризм. Але зараз якраз час для такого формату з можливістю відкриття нових цікавих місць“, – розвиває думку знавець внутрішнього туризму.
Що стосується можливості підвищення цін на готелі та послуги, експерти сходяться на думці, що в 2020 році це малоймовірно з урахуванням падіння доходів у населення.
“Я сподіваюся, що підвищення цін не станеться, в деяких регіонах вони і так були немаленькі. Тож кожен знайде місце для відпочинку під свій бюджет. Може, точкові подорожчання і будуть, але в основному ціни залишаться колишніми”, – ніби додає до його слів Тарапакіна.
Нагадаємо, влада Єгипту вирішила відкрити готелі для внутрішніх туристів. Умовою уряду для туристичної галузі є робота установ для не більше ніж 25% відпочивальників, яких можуть прийняти. Карантин вже завдав збитків економіці країни у 1 мільярд доларів.
Повідомляє НАРОДНА ПРАВДА
Наші новини у Тelegram. Номер у Viber: 063-73-4-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ