Коронавірус мутує щоразу як переходить від людини до людини, - науковці
Загалом циркулює уже три типи вірусу
Наука консолідує зусилля задля вивчення геному коронавірусу, аби якнайшвидше перемогти хворобу.
Дослідження, опубліковані британськими та німецькими вченими, показали, що нині COVID-19 поширюючись світом вже встиг декілька разів мутувати, й вдало пристосовується до нових умов.
Нині йдеться про коронавіруси типів А, В і С. Те, що вірус мутує так швидко, ускладнює процес розробки вакцини проти нього.
Різновиди коронавірусу зустрічаються в різних країнах, що і пояснює, чому хвороба в різних регіонах протікає трохи по-різному.
Виявляється:
Вірус типу А — це коронавірус у тому вигляді, яким його отримав нульовий пацієнт ймовірно від кажана.
Тип B характерний для Китаю та Азії.
Вчені припускають, що жителі Європи виявилися стійкими до цього типу вірусу.
Це ніби пояснює, чому спершу (у січені й на початку лютого) вірусом заражалися переважно на території Китаю і країн Азії.
Потому коронавірус мутував, і з'явився тип С, характерний для Європи.
Вчені з'ясували, що в Китаї практично немає людей, які захворіли на коронавіруси типу С, проте у Франції, Італії, Швеції та Англії, а також в Каліфорнії й Бразилії практично всі заразилися й хворіли саме цим типом. Тип С також спостерігається в Сінгапурі, Гонконгу і Південній Кореї (поряд з типом В).
Вчені відстежили ланцюжок з 10 хворих:
Чоловік з Мексики заразився коронавірусом, коли подорожував в Італії. Як відомо вченим, нульовим пацієнтом в Італії був німецький турист, який працює в компанії Webasto.
Він заразився COVID-19 від свого німецького колеги, а той, своєю чергою, від колеги з Шанхая, батьки якого побували в кінці січня в Вухань.
Відстеживши усю подорож вірусу з Китаю в Мексику, вчені з'ясували, що вірус мутував при кожному новому переході від людини до людини.
Наші новини у Тelegram. Номер у Viber: 063-73-4-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ