«Холодна зима», «Газу не буде», «Купуйте дрова»: виникає запитання до Влади (ФОТО)

Котельня здатна врятувати Північний та Рівне: її будуть запускати?

Цього року в Україні дуже багато горобини. На жаль. Бо вважається, що ось таке «горобине літо» – це надійна ознака неминучої холодної зими. З морозами.

Влада періодично каже, що «газу Україні в підземних сховищах вистачить».  Можливо. В принципі, дійсно мало би вистачити, враховуючи той факт, що значна частина територій знаходиться нині під окупацією, але…

Ще кілька тижнів тому міський голова Львова – Андрій Садовий – закликав львів’ян самостійно готуватися до зими, закуповуючи все необхідно. Маючи на увазі, вочевидь, електрокаміни, буржуйки та дрова.

Рівняни теж уже кілька тижнів активно скуповують електрокаміни, які не менш активно зростають у ціні, а днями голова воєнної адміністрації Віталій Коваль прямо закликав рівнян купувати ще й дрова:

«Звертаюся до населення: не чекайте осені! За можливості, якнайшвидше купуйте дрова. Нам потрібно підготуватися до зими уже сьогодні», - сказано в його офіційному зверненні.

Міський голова Третяк при цьому мовчить.

Чи нормальною є така ситуація?

Річ у тім, що Рівне – одне з небагатьох міст України, де ще кілька років тому почали проводити заміну газових котелень на котельні – твердопаливні. І теоретично це дає нам ШАНС.

Сьогодні таких біокотелень в місті, які працюють «на трісці», є лише дві чи три, але…

Вже цієї осені «Рівнетеплоенерго» має запустити твердопаливну котельню на «Ювілейному».

 

Відтоді – незалежними від постачання газу в Рівному стане приблизно 40% багатоквартирних будинків.

Не можна не порадіти за «Ювілейний», але є цікавий факт про «Північний».

Виявляється, міська рада вже давно дала дозвіл на обладнання такої ж твердопаливної котельні й на «Північному».

Так от, якби її запустили до початку цієї зими, то одразу б 80% багатоквартирних будинків в обласному центрі стали б незалежними від постачання газу.

 

А значить, мешканцям нашого міста можна було б набагато спокійніше чекати наближення холодів та морозів.

Що заважає «Рівнетеплоенерго» запустити ще одну котельню ще цього року?

Перешкод може бути багато. По-перше, є виробничі плани, які складено так, щоби твердопаливну котельну на «Північному» запускати у 2023 році. Цілком можливо, що є питання і грошей, і ресурсів, і відсутності необхідного обладнання…

АЛЕ

Хіба не мала б воєнна адміністрація та мерія Рівного у такій ситуації вже давно скликати окрему нараду, запросити Надєїна і просто запитати:

  • Що треба, щоб твердопаливну котельню на «Північному» запустити ще цього року?
  • Що треба від нас?
  • Чим ми можемо допомогти?

Очевидно, що навіть при 100% забезпеченні всіх багатоквартирних будинків теплом від котелень, які можуть обходитися без газу, людям варто було б готуватися до зими й самостійно, але… Наша загальна готовність до морозів – як міста та громади – була б набагато вищою.

Тим паче, що на зиму до нас почнуть приїжджати ще й, очевидно, люди зі зруйнованих міст. За таких умов Рівне, якби ми напружилися, могло б стати реальним «Теплим Хабом» України, а не перетворитися на темні нетрі.

Чому нетрі?

Бо коли стануть газові котельні, люди почнуть палити електрику. Від перенавантаження електромережі полетять, і тоді в темному місті єдиним джерелом тепла зможуть бути лише буржуйки.

Чи розуміють цю загрозу в коридорах влади?

Наша війна Вітчизняна і Визвольна. Під час подібної війни Радянський Союз примудрявся за 2-3 місяці запускати цілі заводи. Сотнями й тисячами.

Ми ж говоримо про одну котельню.

При цьому до морозів залишається ще як мінімум тих самих 2-3 місяці.

 

Невже об’єднаними зусиллями цілої Воєнної Адміністрації, цілої Мерії з усіма її управліннями, цілого НУВГП з усіма їх науковцями  не можна знайти способу перевести на тверде паливо – одну додаткову котельню в місті?

Це котельна, яку запустили в Рівному на Макарова

Ми слідкуємо за розвитком подій

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook