Халяви більше не буде: безплатний роумінг для українців у ЄС закінчиться у квітні
Та скільки ще часу можна буде користуватися українськими номерами за кордоном на пільгових умовах
Невдовзі Україна може приєднатися до роумінгової зони з ЄС Roam like at home. Відповідний законопроєкт уже зареєстровано у Верховній Раді. Передусім, українцям не доведеться переплачувати за зв'язок під час подорожей до ЄС, йдеться у матеріалі Європейської правди.
Роумінг стане першопрохідцем до цифрового безвізу з ЄС, це вкрай важливий крок до галузевої євроінтеграції.
Нагадаємо, що після початку повномасштабного вторгнення, аби українці, які опинилися за кордоном, мали можливість підтримувати зв'язок з рідними, Єврокомісія та український телеком-регулятор НКЕК оператори ЄС та України підписали спільну заяву про доступний роумінг для українських громадян у Євросоюзі. Тож зараз цими перевагами користуються близько 3 мільйонів українців.
Цього року Україна та ЄС узгодили терміни та умови приєднання нашої держави до роумінгу з країнами Євросоюзу. Та остаточно затвердили необхідні зміни до Угоди про асоціацію.
Це означає, що українці зможуть користуватися домашніми тарифами мобільного зв’язку на території держав Євросоюзу в подорожах тривалістю до 4 місяців. Тож більше не доведеться сплачувати додаткові збори за роумінг чи витрачати час на пошук дешевших варіантів, щоб залишатися на зв’язку.
Наприклад, купувати місцеві SIM-карти.
Крім того, це наблизить українське законодавство до європейського та створить передумови для інтеграції України до Єдиного цифрового ринку ЄС.
Важливо: Спільна заява українських та європейських операторів про тимчасове зменшення вартості зв’язку тимчасова.
Тобто умови, на яких зараз українці користуються домашніми тарифами перебувають у ЄС, дійсна лише до квітня 2024 року.
Чи продовжать ці умови надалі – поки невідомо. Якщо не продовжать, то для українців зв'язок стане набагато дорожчим.
Якщо ж Україна приєднається до єдиної роумінгової зони з ЄС то це дозволить частково компенсувати зростання цін. Адже протягом 4 місяців перебування в країнах Євросоюзу українці зможуть користуватися домашніми тарифами та не переплачувати.
Якщо ж перебувати за кордоном довший період, доведеться платити за зв’язок за ринковими тарифами. Це може вплинути на витрати українських переселенців, які тимчасово живуть у країнах ЄС.
Ухвалення законопроєкту також може призвести до збільшення видатків українських операторів. Адже, щоб відповідати європейським вимогам, їм доведеться доопрацьовувати свої білінгові системи, зробити додаткове смс-інформування абонентів та вкласти інвестиції в оновлення бізнес-процесів.
Крім того, дохід українських компаній може знизитися. Як результат, зменшаться надходження в державний бюджет. Адже в країнах ЄС зараз перебувають мільйони українців, тоді як в Україні європейців порівняно небагато. Через це українські оператори будуть змушені платити європейським більше, ніж ті сплачуватимуть їм.
Після ухвалення законопроєкту в Парламенті Україна та ЄС проведуть перемовини та визначать, коли Roam like at home зможе запрацювати в нашій державі. Під час домовленостей, зокрема, врахують потребу технічно доопрацювати мережі українських операторів.
Джерело: Економічна правда
Радіо Трек: НОВИНИ