Гіпертонія і мобілізація: за яких станів людину не зватимуть в армію
Україна посідає провідні позиції в Європі за рівнем смертності від серцево-судинних хвороб
Під час загальної мобілізації військовозобов'язані мають з'явитися до ТЦК та пройти медкомісію. Власне за висновками ВЛК й ухвалюють рішення про мобілізацію.
Серцево-судинні хвороби є однією з найбільш поширених причин смертності в Україні, і загалом гіпертонія дуже поширена. Але не всі стани цієї хвороби можуть звільнити від мобілізації.
Щодо гіпертонії у Положенні про військово-лікарську експертизу йдеться що військовозобовʼязаного можуть визнати непридатним якщо в нього:
- хвороби, що характеризуються підвищеним кров’яним тиском I10-I15 (гіпертонічна хвороба, вторинна гіпертензія),
- гіпертонічна хвороба III стадії,
- злоякісна (швидко прогресивна) форма гіпертонічної хвороби,
- симптоматичні артеріальні гіпертензії з підвищенням артеріального тиску до 3 ступеня,
- поєднання симптоматичної артеріальної гіпертензії будь-якого ступеня з асоційованими клінічними станами,
- стан після тромбоемболії легеневої артерії або легеневої гіпертензії внаслідок хронічних тромботичних або емболічних захворювань,
- легенева гіпертензія, асоційована з ураженням лівих відділів серця, з ознаками правошлуночкової декомпенсації,
- легенева гіпертензія, асоційована з патологією дихальної системи та/або гіпоксемією, з ознаками правошлуночкової декомпенсації,
- легенева артеріальна гіпертензія (включаючи ідіопатичну) зі ступенями важкості III-IV ФК. При легеневій артеріальній гіпертензії експертне рішення приймається відповідно до основного захворювання.
Особу визнають непридатною до служби та виключать з військового обліку у разі, якщо вона хворіє на гіпертонічну хворобу III стадії.
Якщо поставлений діагноз гіпертонічна хвороба II чи І стадії, ВЛК визнає особу непридатною до військової служби в мирний час та обмежено придатною у воєнний час. Такого військовозобов'язаного можуть мобілізувати.
Особи з підвищеним артеріальним тиском підлягають стаціонарному обстеженню у спеціалізованому лікувальному закладі де визначають стадії та характеру ураження.
У кожному випадку гіпертонічної хвороби проводиться диференційна діагностика з симптоматичними гіпертензіями. Медичний огляд ВЛК особам із симптоматичних АГ проводиться також за основним захворюванням.
Джерело: ТСН
Радіо Трек: НОВИНИ