Експерти назвали три чинники зростання вартості харчових продуктів
І це не тільки сезонність
Експерти зазначають, що на вартість їжі в Україні впливають і зовнішні фактори. Країна – великий експортер продовольства, а тому не може бути вільною від глобального впливу.
З початку року суттєво набрав в ціні «борщовий набір», соняшникова олія, курячі яйця та м'ясо. За повідомленням сайту «Сьогодні» на це є три причини:
- Світове подорожчання продуктів, що триває.
- Сезонний фактор – йдеться про ранні овочі, коренеплоди та ягоди.
- Зниження обсягу пропозиції низки товарів, передусім це м'ясо і морська риба.
За повідомленням продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, світові ціни на продукти підійматися уже десятий місяць поспіль. А оскільки Україна є великим експортером продовольства на світовому ринку, то очевидно, що ціни всередині країни прагнутимуть до світових.
Ціни на ранню городину нині доволі високі, й через пізню весну сезонний фактор тільки посилився. Кілограм свіжої редиски досі коштує 45-50 гривень, а рік тому також редиска коштувала на 30% дешевше.
Через зменшення виробництва впала й пропозиція продукції. Видання зазначає, що курятини вперше за останніх 20 років стало менше. Поголів’я птиці знизилося на 20%. Експерти зазначають, що до такого скорочення призвело подорожчання кормів на 35%. У підсумку за рік курячі ніжки подорожчали на 70%, а філе – на 12-15%, зросли ціни й на яйця. Ще гірша ситуація з яловичиною.
Поголів'я великої рогатої худоби з 1991 року впало в 12 разів.
Радіо ТРЕК у Telegram. Viber: 063-734-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ