Два роки спокійного життя для хлопчиків – у мережі обговорюють сенс існування коледжів
Говорять і про занадто довгий шлях до вищої освіти
В чому наразі сенс існування коледжів? – у групі Новини вищої освіти на Facebook започатковано дискусію на цю тему.
Автор допису поставив це питання, бо вважає, що навчання у коледжах значно подовжує шлях до вищої освіти і призводить до втрати двох років життя.
Оскільки під час здобуття ступеня молодшого спеціаліста учням та студентам потрібно навчатися 4 роки, після чого вступати до університету на перший курс. Таким чином, щоб отримати диплом бакалавра, учні мають вчитися 8 років.
Якщо дитина після 9 го класу поступає в коледж, то вчиться 4 роки і далі йде на перший курс інституту?
Так, звісно, можуть скоротити рік в коледжі, але за умови що ти поступаєш в визначений зво , і якщо пройдеш НМТ і впишешся, але ж це ризики, і нема гарантій, що ти продовжиш навчання в звл, в якому планував.
І замість 2 років школи + 4 роки бакалаврат, ти можеш провчитися 4 роки в коледжі і ще 4 роки в зво на бакалавра - два роки життя втрачається.
Допис доволі активно коментують. Українці навіть знаходять вигоду від більш тривалого навчання:
Не втрачається, а додається 2 роки спокійного життя (якщо ти хлопчик).
Коледжі, як і заклади професійної освіти, насамперед, створені для підготовки фахівців відповідної кваліфікації, а не для обхідних шляхів отримання документа про вищу освіту.
Що за нісенітниця? Коледжі і пто для дітей, які з тієї чи іншої причини не збираються здобувати вищу освіту. Але здобудуть у нас професію, яка дасть змогу працювати і заробляти. Що це за культ вищої освіти?...
Випускник коледжу отримує диплом про передвищу фахову освіту і може почати працювати за фахом. Де ж тут втрачені роки? Тут він навіть два роки виграє.
Мені здається, коледжі недооцінені. По-перше, молода людина зі школи виходить з атестатом і на 2-му курсі ЗВО загалом не має професії. Її одноліток, обравши коледж, у тому ж віці вже з професією (і це значно дешевше!).
Коледж дає добру фахову підготовку. А чи потрібна йому вища освіта після коледжу - буде вирішувати випускник, чи буде він рахувати «марно втрачені роки» - це теж гадання на гущі.
Раніше на цю тему ми писали:
Знаменитий батько порівняв навчання в коледжі з «просиджуванням штанів» у 10 класі
Радіо Трек: НОВИНИ