Туристи не доїхали, бо до розрекламованої туристичної перлини Рівненщини нема вказівників
У таку халепу потрапила рівненська письменниця Неоніла Диб’як
Разом з чоловіком вона вирішила помилуватися Базальтовими стовпами на Костопільщині, які внесені до переліку туристичних об’єктів. Останній і єдиний вказівник на Базальтові стовпи їм трапився лише на трасі Рівне-Костопіль. Далі по селах їх не було жодного. Та ще й чим ближче до мети, тим гіршою ставала дорога, яка поступово переходила взагалі у бездоріжжя. Тож туристи вирішили не ризикувати своїм автомобілем і повернулися назад.
Неоніла Диб'як описала це у соцмережі Фейсбук:
Нам тоді спересердя захотілося, аби хто організував до цих стовпів подорож-квест для тих осіб, які їх туди вносили і намічали маршрут, не зазначивши, що він - не для всіх, а лише для любителів гострого екстриму.
Останній і єдиний вказівник на об'єкт трапився нам лише на трасі Рівне-Костопіль, далі по сільських дорогах - жодного, а ті дороги з кожним кілометром все більше переходять у бездоріжжя, а далі у промзону, де впевнено почувається лише важковаговий вантажний транспорт. Тож ми постали перед загрозою погубити підвіски і колеса нашої малолітражної автівочки і змушені були повернутися десь за кілометрів 10 від мети.
Заступник начальника управління культури і туризму Ярослава Гаврилова хоч і визнає, що Базальтові стовпи – у десятці туристичних «перлин» Рівненщини, однак каже, що вони не зовсім призначені для туристів.
Детальніше розповідає Ярослава Гаврилова:
Дуже двоякий момент із Базальтовими стовпами, оскільки це – промисловий об’єкт в першу чергу.
Це територія, де видобувають базальт, відповідно, аж такий туристичний об’єкт він і не може бути, тому що це пов’язано з безпекою туристів. Тому прокладеного і промаркованого маршруту до Базальтових стовпів на цьому етапі немає.
Можливо, в майбутньому, коли там буде безпека туристів врахована, тоді буде цей маршрут маркуватися.
Ярослава Гаврилова каже, що вказівники до туристичних об’єктів ставити будуть, але це не можуть робити одночасно й за один рік. Цю роботу розпочали тільки цього року. І вказівники є до основних туристичних об’єктів, які входять у ТОП-10.
Це Тунель кохання, Тараканівський форт, замки в Дубні й Острозі, Пересопниця, поле Берестецької битви у Пляшевій, вузькоколійна залізниця, Юзефінський дуб, музей бурштину і ті ж Базальтові стовпи.
Щоправда, вказівники до них ставлять
тільки на трасах міжнародного значення.
Ярослава Гаврилова пояснює:
Не можу погодитися, що по селах якраз найбільше потрібні вказівники. Бо якщо не знаєш, де звертати з траси, ти не будеш знати і як по селах їхати.
Але якщо ти у правильному напрямку звернув з міжнародної траси, то по селах знайти дорогу набагато простіше. Та й карти Google, які легко нині знайти у кожному сучасному гаджеті, допоможуть.
Радіо Трек: НОВИНИ