Ще не підписали договір з лікарем? Рівненщина втрачає гроші
Бо змінився принцип фінансування медзакладів
Медична реформа в Україні офіційно стартувала 2 квітня.
Відтоді почався процес підписання декларацій з лікарями.
Але сенс реформи не лише в тому, що люди самостійно обирають собі лікаря, а й в тому, що кардинально зміниться фінансування медичних закладів.
Вводиться таке поняття, як «кавітаційна ставка», говорить Регіональний координатор з підтримки реформи охорони здоров’я у Рівненській області Програми «U-LEAD з Європою» Василь Височанський.
Загалом буде 5 коефіцієнтів:
Від 18 до 39 років – базова ставка – 370 гривень.
Немовлята і діти до 5 років – 1480 гривень.
Діти 6-18 років – 814 гривень.
Від 40 до 64 років – 444 гривні.
Для людей 65+ – тариф множиться на 2 і становитиме 740 гривень.
Тепер кошти будуть «ходити за пацієнтом». Медичний заклад, який пройшов процес автономінізації і є комунальним некомерційним підприємством, зареєструвавшись у Національній службі здоров’я України (НСЗУ), буде отримувати фінансування відповідно до кількості підписаних декларацій з лікарями закладу.
Тобто чим більше буде укладено декларацій з пацієнтами медустанови, тим більше коштів отримає заклад від держави.
Загалом один лікар-терапевт, склавши договори з 2000 пацієнтів, за кавітаційною ставкою 370 грн, може заробити 740 тисяч гривень за рік.
Певна частина коштів буде йти на медичну установу і ще частина медичній сестрі лікаря.
В середньому місячна зарплата лікаря становитиме близько 50 тисяч гривень.
Пацієнту вигідно якомога швидше укласти декларацію, бо тоді це буде інший рівень стосунків з лікарем, говорить Василь Височанський:
Людина, яка уклала договір з лікарем буде почуватися захищенішою, бо вже у будь-який час може зв’язатися з ним по телефону, і, безпосередньо, прийти на прийом.
Це будуть все-таки інші стосунки лікаря і пацієнта. Лікар буде зацікавлений проводити профілактичні огляди, комунікувати з пацієнтом. Інакше людина просто може піти до іншого спеціаліста.
Нині лише близько 300 тисяч жителів області підписали декларації зі своїми лікарями.
З 1 липня будуть підбиті перші підсумки деклараційної кампанії Національною службою здоров’я і, відповідно, почне надходити фінансування на кожного пацієнта.
Медичні установи, які мають найменшу кількість декларацій з пацієнтами отримають і менше фінансування з держбюджету.
А ці кошти, відповідно до медичної реформи, будуть йти не лише на заробітну плату персоналу, утримання закладу, а й на розвиток медустанови, наприклад закупівлю нового обладнання.
Радіо Трек: НОВИНИ