Чому учасникам АТО після повернення вигідніше лишатися безробітними?
Зокрема, виплата по безробіттю для учасників антитерористичної операції становить мінімум 3 000 гривень, в той час як зарплата, яку пропонують роботодавці, ледве «дотягує» до 2 тисяч
Тож від початку року Центру Зайнятості вдалося працевлаштувати лише 22 колишні учасники АТО.
Для того, аби зменшити кількість непрацевлаштованих колишніх АТОвців, Центр Зайнятості проводить спеціалізовані консультації, в яких беруть участь представники соціальної служби, військомату та психологи.
Заступник директора Рівненського ЦЗ Світлана Ротар розповідає, що проблема існує також і з психологічним станом колишніх воїнів. Зокрема, багато хто не готовий виходити на роботу, бо потребує психологічної реабілітації . Втім, Центр Зайнятості готовий піти назустріч, розповідає Світлана Ротар:
Коли до нас звертається особа такої категорії, ми намагаємося їх підтримати психологічно. Для цього ми залучаємо своїх колег - «Психологічну службу Євромайдану» - для проведення семінарів та тренінгів. Ми їх всіх збираємо, і приходять вже ті, хто в подальшому потребує глибокої допомоги.
Як відзначає Світлана Ротар, серед категорії АТОвців є люди з різними кваліфікаціями та рівнями освіти. Однією з найбільш популярних серед колишніх воїнів професією є водій.
Радіо Трек: НОВИНИ