Чому в СРСР так полюбляли тополі?
Секрет розкрито
У країнах пострадянського простору на сьогодні активно вирубують тополі, адже їхній пух викликає алергію.
Крім того, з часів Радянського Союзу, коли ці дерева садили буквально на кожному кроці, вони «вимахали» вище 9-поверхівок і часто падають, обриваючи електропроводи.
Через десятки років після розпаду СРСР багатьох людей зацікавило, навіщо взагалі в ті часи садилося настільки багато тополь?
Трохи історії
Тополі почали висаджувати вздовж автомобільних доріг ще у 30-х роках минулого століття, а найбільш активно цим зайнялися у 50-х роках, тобто в післявоєнні часи, коли країни відновлювалася з руїн.
Тоді потрібно було заново забудувати й дати раду величезній кількості міст і сіл. А паралельно втілювали і програму з їхнього озеленення.
У межах її реалізації Сталін дав розпорядження про повсюдну висадку тополь. Їх вибрали з двох причин: вони дуже швидко ростуть, а також невибагливі в догляді.
Та це були не єдині чинники.
У чому секрет особливої популярності тополь у СРСР
Сьогодні будь-який урбаніст погодиться із тим, що в містах потрібно займатися озелененням. Це розуміли і містобудівники за радянських часів – зелені рослини не тільки покращують естетичний вигляд населеного пункту, а й чистоту повітря, а ще знижують вітряність.
Цікаво, що саджанці цих дерев вирощували на спеціальних фермах, після чого поширювали населеними пунктами. Посадкою на місцях займалися комунальні служби.
Радіо Трек: НОВИНИ