Чому не можна бажати «смачного»: факти, які вас здивують
Все про історію походження вислову та чому його не можна бажати людям
Здавна в історії склалося, що перед прийманням їжі люди читали молитву, висловлюючи вдячність Богу за наявність страви на столі та просячи небесне благословення на їхню трапезу.
Однак з приходом радянської влади релігійна тематика була заборонена, а образ Ісуса Христа став небажаним. В результаті замість цього почали вживати французький вислів «bon appetit» («приємного апетиту»).
Згідно з етикетом, вислів «смачного» повинен вживати лише той, хто готував їжу. Це вважається запрошенням для гостей або членів сім'ї брати участь у трапезі та насолоджуватися нею.
У будь-якому іншому контексті це висловлювання вважається невідповідним. Психологи наголошують, що ця фраза може сприйматися як порушення особистих кордонів, оскільки вона вдирається в особистий простір людини, буквально заглядаючи їй в рот.
Думка езотериків
Експерти також не підтримують такі вислови, оскільки це може спричинити протилежний ефект.
За їхніми словами, висловом «смачного» ви ризикуєте привернути до людини проблеми з травленням.
Особливо негативний вплив такі слова мають, коли вони звучать нещиро. В такому випадку це не лише прояв поганих манер, а й може передати погану енергетику до людини.
Як правильно побажати людині смачного?
Експерти з питань етикету рекомендують замінити загальнопоширену та невідповідну фразу «смачного» ввічливими альтернативами, такими як «будь ласка» та «насолоджуйтесь».
Ці вислови вказують на початок трапези, не перетинаючи особисті межі співрозмовника.
Радіо Трек: НОВИНИ