Чи прослуховують окупанти мобільні телефони українців і яких тем краще уникати (ФОТО)
Голова Держспецзв’язку все пояснив
Наразі триває війна не лише на фронті, а й в інформаційному середовищі. Оскільки ми часто чуємо записи розмов окупантів, то можна припустити, що й вони можуть прослуховувати наші телефонні розмови. Чи дійсно це так, роз’яснили у Держспецзв’язку.
І там наголошують, що доступу до українських мереж росіяни не мають, втім, обережність зайвою не буде.
Треба уникати будь-яких тем про переміщення військових і прильоти
Про те, яких тем краще уникати, розповів голова Держспецзв’язку Юрій Щиголь. Він каже, що є дуже малі шанси, що саме вашу розмову підслухають, та все ж краще не ризикувати.
– Якщо ми говоримо про те, чи прослуховують нас росіяни так, як прослуховуємо їх ми, то точно ні. Вони не мають доступу до мереж наших операторів, усе передається у зашифрованому вигляді. Натомість прослуховувати розмови українців можуть легальні спецслужби, якщо виконують певні завдання, – сказав Щиголь.
У багатьох родинах є чоловіки, які зараз у ЗСУ чи на передовій. В жодному разі не можна, спілкуючись з ними, розпитувати їхнє місцезнаходження.
Також не можна розповідати інформацію про місце розташування прильотів ракет чи систем ППО. Це наражає на небезпеку і вас, і військовослужбовців.
Тим, хто живе на окупованих територіях, та й взагалі, краще уникати воєнних та політичних тем як телефоном, так і в месенджерах. Там ризик бути прослуханим окупантами, дуже високий.
Обирайте для спілкування надійні месенджери
Наразі вважаються надійними ті, які мають подвійне шифрування. Також Юрій Шмигаль порадив користуватися додатком Signal та Briar. З їх допомогою можна перевірити, чи має хтось доступ до ваших даних.
Джерело: GSMinfo
Радіо Трек: НОВИНИ