Чи дійсними будуть паспорти-книжечки та до яких новацій з документами варто готуватися українцям?
Коментують уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь та Державна міграційна служба України
Паспорти-книжечки в Україні діють паралельно з ID-паспортами.
Раніше на проблему з паспортом зразка 1994 року вказав уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.
Ми про це писали у матеріалі:
Паспорти-книжечки поза законом. На власників чекає великий обмін?
У травні Тарас Кремінь рекомендував Верховній раді внести зміни до положення про паспорт громадянина України, аби той містив лише державну мову. Оскільки нині дані про громадянина у паспорті-книжечці дублюється російською.
За словами мовного омбудсмена, важливу ініціативу про усунення з паспорта даних російською вже підтримали у профільному комітеті Парламенту.
Тарас Кремінь зазначив, що
зараз не йдеться про те, що біометричні та паспорти у формі книжечки, які є на руках у населення, будуть визнані недійсними. За його словами, у країні є випадки, коли українці через релігійні переконання та за рішенням суду отримують паспорти-книжечки.
Йдеться лише про те, що з бланку повністю приберуть російську мову і інформація про громадянина України не буде дублюватися мовою ворога.
Це нововведення мало бути ще 2019-го року, коли набув чинності закон про мову. Але з певних причин інновацію не впровадили.
Тим часом, у Державній міграційній службі зазначають, що законодавство України не визначає кінцевої дати чинності паспортів громадянина України зразка 1994 року. Однак у даний час законодавством передбачено обмін паспорта громадянина України зразка 1994 року на ID-картку за бажанням власника.
ДМСУ також зауважують:
ID-картка видається у всіх випадках, коли необхідна заміна паспорта зразка 1994 року (втрата, крадіжка, псування, зміна прізвища або інших даних власника документа).
Крім того, паспорт-книжечка обмінюється на ID-картку, якщо власник не вклеїв фото в паспорт протягом одного місяця після досягнення 25 або 45 років.
Радіо Трек: НОВИНИ