Благодійність – це не тільки гроші й речі: чим насправді займаються благодійники
«Все більше людей долучаються до благодійності» (с)
Сьогодні в Україні відзначають День благодійності. Це національне свято, запроваджене з метою підтримки милосердя на різних рівнях, яке відзначають щороку – у другу неділю грудня.
Насправді благодійництвом, якби хто питав
Важливо розуміти, що благодійність – це не лише про гроші та матеріальні речі, а й про різнопланову допомогу тим, хто цього потребує.
Причому йдеться не тільки про людей, а й про тварин.
Утім, більше про благодійність знає керівниця відомого у Рівному та за його межами БФ «Скарбниця Надії» Мар’яна Рева.
Офіційно нам 10 років, але взагалі починали ми 13 років тому.
Дівчата, які організовували свята в онковідділенні, вирішили, що це потрібно робити якось більш офіційно й отримати назву, тож зареєстрували БФ. І тоді ми вже з ними об’єдналися на тому етапі. Ми паралельно – група волонтерів – шукали для дітей ліки та донорів, а вони – організовували свята.
Офіційно у нас є троє працівників, але ми так рахуємо, що у нас десь близько 80-ти волонтерів.
Тут важко сказати… Ну, наприклад, якщо школи проводять акції, то це купа дітей, які приносять подаруночки чи копійки збирають. Неможливо точно підрахувати. Та, напевне, все ж йдеться про тисячі людей.
Все більше людей долучається до благодійності. Ну, і все більше людей розуміють, що такі справи треба робити аналізуючи та обдумуючи. Тобто краще купити на лікарню обладнання, наприклад, ніж принести непотрібні цукерки.
Напевно, «Лікарняна клоунада». Це унікальний проєкт, до якого ми долучаємося і який ми всіма силами підтримуємо. Хлопці з Рівного почали і тепер рівненські хлопці навчають усіх лікарняних клоунів по всій Україні, окрім, здається, одного міста.
І ми, як благодійний фонд, постійно їх підтримуємо, щоб цей проєкт жив.
Зараз нам потрібно забезпечити кровоспинні препарати для онковідділення на новорічно-різдвяні свята, щоб під час свят там не виникло проблеми. Йдеться приблизно про 70 тис. грн. Я думаю, що до кінця року ми зберемо гроші й зможемо закупити ці ліки.
Щодо інших потреб, то на Святого Миколая у нас вже зібрані подарунки, а на Новий рік ми вже нічого не даруємо, бо зазвичай ідемо на канікули на 2 тижні.
Нещодавно у нас була акція до #Щедрого_Вівторка, ми збирали маленькі подаруночки в «Коробку хоробрості». Цього разу вдалося зібрати дуже багато речей – цей проєкт у нас вже років 6 існує і ми періодично поповнюємо запаси, а цього року у нас просто завалена комірчина. Долучилися до збору школи і навіть з інших міст передавали нам подарунки поштою.
Це все, чим люди можуть поділитися: це і час свій, і волонтерська діяльність, і донорська кров, та й загалом допомога у різних справах. Кожна людина може обрати те, чим вона може займатися.
Для мене особисто дуже цінно, що в Україні зараз розвивається дуже багато напрямків: зоозахисники; люди, які допомагають старшим людям; люди, які допомагають кризовим сім’ям; волонтери, які працюють у сиротинцях.
Це все дуже цінно!
Радіо Трек: НОВИНИ