Очільник Рівненського онкодиспансеру розповів про благодійні внески у закладі
Без яких, за його словами, не працювали б дороговартісні апарати
Рівненський обласний онкологічний диспансер не може повноцінно працювати без благодійних внесків. Йдеться, зокрема, про відділення променевої терапії, у якому наявні два лінійні прискорювачі.
Через надзвичайно високу вартість деталей один із апаратів понад півроку не працює. Фінансування з обласного бюджету не вистачає для придбання необхідних запчастин, тож доводиться просити про благодійні внески, каже головний лікар онкодиспансеру Григорій Максим’як:
Чи міг би працювати апарат без благодійних внесків? Ні, він би стояв. От зараз стоїть апарат «Electra Synergy». Стоїть по простій причині – планова заміна магнетрона, який коштує 2,5 млн грн. Ніяка обласна рада цього не віддасть. Є гроші в благодійного фонду – ми тут же купили деталь і через день відновили роботу апарату.
За його словами, кожен пацієнт самостійно вирішує: платити йому чи ні. Також Максим’як стверджує, що сума благодійного внеску не фіксована - людина платить, скільки вважає за потрібне.
Обов’язково сплачують такий внесок тільки іногородні пацієнти. У той же час, абсолютно безкоштовним є лікування дітей до 16 років, учасників АТО, а також переселенців. Їхнє лікування оплачують спонсорські організації та благодійний фонд.
До речі, другий лінійний прискорювач, який нині експлуаують понаднормово, - єдиний працюючий на території усієї лівобережної України. Ще один такий є тільки у Дніпропетровську. Тож, щодня апарат перепрацьовує майже вдвічі.
Радіо Трек: НОВИНИ