Безпека Рівного – у руках підприємців? (ФОТО)

У систему «Безпечне місто» хочуть включити підприємців, які б надавали відео із торгових центрів, ресторанів та місць масового скупчення людей

Рівному бракує камер спостереження для розкриття злочинів.

Нині інформацію із майже ста камер накопичують та вивчають у ситуаційному центрі Нацполіції.

Аналізуючи дані правоохоронцям вдалось знайти автомобілі, що були викрадені, виявити місце перебування розбійників та наркоторговців, а ще фіксувати порушення ПДР.

[media=161470] 

Ситуацію покращить залучення до процесу збору інформації рівненських підприємців, які ведуть відеоспостереження на своїх об’єктах, додають у Рівнераді.



Втім такої технічної можливості система «Безпечне місто» немає, пояснив розробник програмного забезпечення Олексій Вихристюк:

- Технічно це не вигідно. Бо це йдеться про потоки відео, яке треба людині передавлюватися й аналізувати. Якщо таких відео буде кілька десятків хто їх оброблятиме?

 

Якщо заклад купує спецтехніку, а це в першу чергу камера з можливістю розпізнавати обличчя та номерні знаки, то тоді лише оця інформацію, відфільтрована, буде і ти на систему "Безпечне місто". Так логічно зробити. А потоки інформації лише завантажуватимуть систему.

 

Якщо підприємці згодяться купувати спеціальну техніку для відео фіксації – тоді їх можна буде включити у загальну мережу. Пакет — камера і техніка — орієнтовно коштуватиме 7 тисяч гривень.

Олексій Вихристюк каже, що готовий навіть налаштувати пошук людей та запровадити розумні боді-камери для патрульних, інформація з яких, відфільтрована, теж передаватиметься на сервер.



Втім, ініціатор ідеї «Безпечне Рівне», секретар Рівнеради Сергій Паладійчук просить ставитися до міста як до партнера, а не клієнта.

– Ви можете вийти на ринок з пропозицією власної камери й власної ціни, але точно не робіть так, щоб місто вам це просувало і так, що ціна у вас вища, ніж на ринку.

 

Ви свою хорошу ідею перекреслите «на корню». Як каже Володимир Євгенович (Хомко - ред.), захочете заробити тисячу гривень, а спаскудите ідею.

Сам міський голова Володимир Хомко так прокоментував ідею підключення підприємців до мережі:

– Треба залучити бізнесменів, але лише частину. Вони не будуть будувати мережу за свої гроші, але приєднуватися готові.

 

Думаю, багато хто схоче сам, а інших змусимо. Приводжу «Лагуну» як приклад: змусимо приєднатися, або працюватиме лише до десяти годин. Заставимо поставити стільки камер, скільки потрібно.

Аби детальніше вивчити це питання за два тижні у Рівному зберуться профільні фахівці, влада та підприємці. Зауважимо, що

включення до системи «Безпечне місто» приватних камер дозволить місту зекономити.

Особливо, враховуючи те, що

торік на запуск відеоспостереження з міського бюджету виділяли близько 5 млн грн.

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook