Безпека Рівного – у руках підприємців? (ФОТО)

У систему «Безпечне місто» хочуть включити підприємців, які б надавали відео із торгових центрів, ресторанів та місць масового скупчення людей

Ситуаційний центр у поліції. Фото - прес-служби РОДА.

Рівному бракує камер спостереження для розкриття злочинів.

Нині інформацію із майже ста камер накопичують та вивчають у ситуаційному центрі Нацполіції.

Ситуаційний центр у поліції. Фото - прес-служби РОДА.

Аналізуючи дані правоохоронцям вдалось знайти автомобілі, що були викрадені, виявити місце перебування розбійників та наркоторговців, а ще фіксувати порушення ПДР.

[media=161470] 

Ситуацію покращить залучення до процесу збору інформації рівненських підприємців, які ведуть відеоспостереження на своїх об’єктах, додають у Рівнераді.

Сервери на яких зберігається інформація, що її аналізують у ситуаційному центрі поліції. Сервери знаходяться у приміщенні Рівненського міськвиконкому. Фото — Богдан Слонець.


Втім такої технічної можливості система «Безпечне місто» немає, пояснив розробник програмного забезпечення Олексій Вихристюк:

- Технічно це не вигідно. Бо це йдеться про потоки відео, яке треба людині передавлюватися й аналізувати. Якщо таких відео буде кілька десятків хто їх оброблятиме?

 

Якщо заклад купує спецтехніку, а це в першу чергу камера з можливістю розпізнавати обличчя та номерні знаки, то тоді лише оця інформацію, відфільтрована, буде і ти на систему "Безпечне місто". Так логічно зробити. А потоки інформації лише завантажуватимуть систему.

 

Якщо підприємці згодяться купувати спеціальну техніку для відео фіксації – тоді їх можна буде включити у загальну мережу. Пакет — камера і техніка — орієнтовно коштуватиме 7 тисяч гривень.

Олексій Вихристюк каже, що готовий навіть налаштувати пошук людей та запровадити розумні боді-камери для патрульних, інформація з яких, відфільтрована, теж передаватиметься на сервер.

Олексій Вихристюк — у центрі — пояснює, як працює система та як включити до неї данні приватних відеокамер. Фото — Богдан Слонець.


Втім, ініціатор ідеї «Безпечне Рівне», секретар Рівнеради Сергій Паладійчук просить ставитися до міста як до партнера, а не клієнта.

– Ви можете вийти на ринок з пропозицією власної камери й власної ціни, але точно не робіть так, щоб місто вам це просувало і так, що ціна у вас вища, ніж на ринку.

 

Ви свою хорошу ідею перекреслите «на корню». Як каже Володимир Євгенович (Хомко - ред.), захочете заробити тисячу гривень, а спаскудите ідею.

Володимир Хомко. Фото — Богдан Слонець.

Сам міський голова Володимир Хомко так прокоментував ідею підключення підприємців до мережі:

– Треба залучити бізнесменів, але лише частину. Вони не будуть будувати мережу за свої гроші, але приєднуватися готові.

 

Думаю, багато хто схоче сам, а інших змусимо. Приводжу «Лагуну» як приклад: змусимо приєднатися, або працюватиме лише до десяти годин. Заставимо поставити стільки камер, скільки потрібно.

Аби детальніше вивчити це питання за два тижні у Рівному зберуться профільні фахівці, влада та підприємці. Зауважимо, що

включення до системи «Безпечне місто» приватних камер дозволить місту зекономити.

Особливо, враховуючи те, що

торік на запуск відеоспостереження з міського бюджету виділяли близько 5 млн грн.

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ліна Захарова

Ліна Захарова

Знайдено паспорт

Знайдено паспорт на прізвище Єфімчук Анастасія.    

Загублено документи на Войцеховський

Загублено документи на прізвище Войцеховський Віталій. Прохання повернути загублене за винагороду.  

Знайдено ключі

Знайдено  ключі від автомобіля «Хюндай»    

Більше оголошень