Анахронізм чи квиток у щасливе майбутнє? Чи потрібен українцям диплом про вищу освіту
Науковий ступінь завжди критично важливий для певної роботи, але сьогодні повно альтернативних шляхів, для людей які не вчилися в університеті
Експерти проплазували вакансії представлені на LinkedIn, і дійшли висновків, що роботодавці дедалі рідше вказують вимоги до освітнього рівня. Така тенденція на сьогодні навіть у вакансіях тих компаній, де завжди діяли найсуворіші правила щодо відбору персоналу.
Ступінь завжди буде критично важливим для певної роботи, але є низка можливостей та альтернативних шляхів для людей, які не навчалися в університеті,- каже керуючий директор LinkedIn Джош Графф.
Серед факторів, які призвели до зменшення популярності вищої освіти фахівці відзначають:
- значне зниження якості освіти
- недостатня кваліфікація випускників
Чимало провідних компаній організовують навчання для новачків, аби адаптувати їх до вимог на реальній роботі.
Передусім зниження якості освіти відбулося через впровадження онлайн освіти через пандемію коронавірусу. В Україні ж ця ситуація ще складніше, через повномасштабне вторгнення рф передусім стоїть питання безпеки. Тож чимало закладів і зараз організовують освітній процес виключно дистанційно.
Україна є членом кількох найважливіших конвенцій про рівнозначність документів, які підтверджують кваліфікацію та вчені звання - Гаазької та Лісабонської. Країни, які підписали Лісабонську конвенцію, визнають документи про освіту громадян інших країн-членів. У Гаазькій конвенції йдеться про спрощену процедуру легалізації документів.
Крім того, Україна підписала двосторонні угоди про визнання дипломів із Францією, Болгарією, В'єтнамом, Угорщиною, КНР, Польщею, Монголією, Румунією, Естонією, а також із багатьма країнами пострадянського простору.
Що сьогодні принципово важливо для роботодавців
Експерти стверджують, що сьогодні «золотим стандартом» найму цілком реально може стати рекрутинг на основі реальних навичок, а не освітніх дипломів.
Сьогодні роботодавців, які шукають нових співробітників, перш за все цікавлять:
- hard skills (здобуті вміння, знання та навички, необхідні для певної посади та конкретної роботи)
- soft skills (особистісні характеристики, завдяки яким людина може успішно взаємодіяти в команді під час розв'язання будь-яких робочих питань і завдань)
75% фахівців із підбору персоналу звертають увагу саме на конкретні навички кандидата.
У Великій Британії частка вакансій (розміщених на LinkedIn), де освіта не була обов'язковою умовою, за рік зросла на 90%. У США вимоги навіть про диплом бакалавра не містять 20% пропозицій про роботу.
Інше дослідження LinkedIn - свідчить про те, що 92% керівників компаній у США воліють бачити у своїй команді людей з такими якостями:
- комунікабельність
- гнучкість
- самоконтроль
- професійна етика
- робота в команді
- уміння проводити презентації
Отже, диплом дипломом, а без реальних знань, навичок і людських якостей, знайти роботу скоро стане фактично неможливо.
Джерело: РБК - України
Радіо Трек: НОВИНИ