А слабо спекти паску з шоколадом? «Рум’янець» не перестає дивувати (ФОТО)
Багато рівнян, як і мешканці інших міст, вже не уявляють Великдень без паски від «Рум’янця». По-перше, це красиво. По-друге – смачно. По-третє – вся продукція на хлібозаводі виготовляється з добірних продуктів. Але продукти – це тільки половина успіху. А як щодо рецептури? Хто створює унікальні рецепти пасок на «Рум’янці»?
Знайомтеся – Лідія Ряба, головний технолог хлібозаводу «Рум’янець».
Пані Лідо, Ви розробляєте рецептуру пасок на «Рум’янці», а за якими рецептами печете паски вдома?
– Я не печу вдома паски.
На Великдень на моєму столі – паски тільки від «Рум’янця».
Дивно, якби було інакше, адже я сама створюю рецептуру, я знаю, в яких умовах і з яких продуктів ми печемо паски. І це надзвичайно якісні продукти! Наприклад, ми не використовуємо яєчний порошок, як це роблять багато виробників, а виключно яйця. Якщо сир, то тільки крупнозернистий 9%. А наш постачальник борошна, компанія «Рівнеборошно», є також постачальником всесвітньо відомої компанії Nestle. Погодьтеся, це багато про що говорить.
А як Ви створюєте рецепти?
– По-різному буває. Якісь ідеї беру на семінарах, які відвідую. Щось сама додаю. Щось підказують онуки.
У Вас уже є внуки?
– Так, двоє. І вони зараз мене питають, а чому б не зробити паску з апельсинами і бананами. Так що наступного року, можливо, ми й запропонуємо нову паску з тропічними нотками.
До речі, ваші внуки виколупують родзинки з пасок, як це роблять багато дітей?
– Виколупують! Якщо чесно, я сама не дуже люблю родзинки. Тому у моїх рецептах, а технологом я працюю з 2013 року, родзинок ви не знайдете (сміється, - ред.). Наприклад, у пасці «З сиром та з журавлиною»… А от взагалі цікава історія.
Якось мій племінник їв на Великдень паску, виколупував родзинки і раптом спитав «А слабо спекти паску з шоколадом?»
З цією думкою я прийшла на завод, так з’явилася наша паска «З сиром та шоколадом». До речі, вона моя улюблена.
Цьогорічна новинка – кекс пасхальний «Маково-шоколадний». І… він також без родзинок.
– Без родзинок! Зате з маком, шоколадом і апельсиновими цукатами. Впевнена, цей кекс багатьом буде до смаку.
А які паски найпопулярніші?
– Найпопулярнішою, якщо говорити про замовлення з мереж супермаркетів, є здоба «Паска», 400 г, яку ми печемо в металевих формах. На другому місці – паска «Малятко», 200 г, прикрашена казковими персонажами. Це гарний подарунок дітям, як і набір «Волочильне».
Ви своїм внукам даруєте «Волочильне»?
– Не тільки «Волочильне» і не тільки внукам. У мене велика родина, я всім дарую паски від «Рум’янця». До речі, свого часу я започаткувала у своєму рідному селі (с. Брикуля, Хмельницька облю), - ред.) традицію приносити на Провідну неділю маленькі пасочки. Зараз там усі так роблять.
А пам’ятаєте, коли на «Рум’янці» почали пекти паски і які саме?
– Паски ми почали пекти зразу. У жовтні 2003 року відкрився наш завод, а вже навесні наступного року ми спекли перші паски. Йдеться про здобу «Паска» і про паску «Святкову». Правда, спочатку купити їх можна було лише у наших фірмових магазинах. А вже з 2009 року ми поставляємо свою великодню випічку в мережі супермаркетів.
Найбільше пасок традиційно їде на Київщину.
Ми знаємо, що це вже освячені паски…
– Так, до нас щодня приходять священники всіх конфесій і проводять обряд освячення. Ми робимо це для того, аби люди не залишилися на Великдень без освячених пасок.
– Дякуємо, пані Лідо, за Вашу роботу! Сподіваємося наступного року скуштувати нових пасок від «Рум’янця» за Вашими рецептами. І, оскільки у Вас сьогодні день народження (15 квітня, - ред.), вітаємо зі святом!
Радіо Трек: НОВИНИ